Proti Třinci to bylo o jednom gólu, říká Jaroslav Pavelka

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Bílí Tygři navázali na domácí úspěchy a porazili třinecké Oceláře 2:0. Na vítězství se významnou měrou opět podílel gólman Jaroslav Pavelka. Liberecký maskovaný muž zneškodnil všechny střelecké pokusy a připsal si svoji první nulu v sezóně. Navíc zaznamenal i asistenci na gól do prázdné brány.

Jak hodnotíš domácí střetnutí s Třincem?
Utkání se hrálo dlouho nerozhodně a vypadalo to, že rozhodne jediný gól, což se nakonec povedlo nám. Výborně jsme blokovali jejich střely, ubránili jejich přesilovky a poté přidali pojistku do prázdné brány. Jsme rádi, že body zůstávají v Liberci a stále chceme bojovat o elitní čtyřku.

Tento zápas pro vás byl důležitý z hlediska udržení nadějí právě na elitní čtyřku. Vnímal jsi to také takhle?
Určitě ano. Všechna utkání jsou teď těžká a každý tým se připravuje na vyřazovací část. Všichni hrají naplno a myslím si, že jsme proti Třinci byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Kromě formy tvých spoluhráčů v poli se daří i tobě osobně. Chytá se ti teď dobře?
Snažím se být v klidu a kluky před sebou podržet. Teď dostávám více prostoru a nepochybně mi pomohlo i zápasové vytížení na farmě v Benátkách. Snažím se na sobě pracovat a být trpělivý. Oba s „Kvakym“ makáme a doufáme, že nám to vydrží co nejdéle. Moje nula ale patří celému týmu.

Nedávno jsi byl proti Třinci také úspěšný. Byl i toto důvod tvého nasazení?
Je to možné. Trenéři nás teď ale v brance střídají a na mě vyšel opět Třinec. Neviděl bych v tom jasný úmysl. Jsem ovšem samozřejmě rád, že se podařilo uspět i napodruhé. Zápasů do konce základní části už moc není a my potřebujeme urvat co nejvíc bodů.

Pozměnilo se v kabině vnímání brankářů, když se s Petrem Kváčou mezi třemi tyčemi střídáte?
To si nemyslím. „Kvaky“ je naše jasná jednička a uvidíme, co bude dál. Oba se každopádně snažíme odvést pro tým co nejlepší práci. Důležité je, že ať už stojí v bráně kdokoliv, kluci v nás mají důvěru.

Pozorný Jaroslav Pavelka