První play-off? Bude to jiný hokej, snad se rychle přizpůsobím, doufá Adam Najman

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Tygři se zase o malý krůček přiblížili přímému postupu do čtvrtfinále play-off. O výhře proti Zlínu rozhodli v druhé třetině, v níž nasázeli hned pět gólů. Jeden z nich vstřelil Adam Najman, který si tak připsal druhou branku ve své extraligové kariéře, a shodou okolností to bylo opět proti Beranům. Co mladý útočník po zápase říkal a jak se těší na své první play-off?

Už v první třetině jste měli velkou střeleckou převahu, branku jste ale nevstřelili. Bylo něco, co jste před druhou částí hry změnili?
O první přestávce jsme si říkali, že je dobře, že hrajeme hodně na puku, chtěli jsme ale zvýšit důraz v předbrankovém prostoru. Hodně nám také pomohl první gól, ulevilo se nám a začali jsme si více věřit. Pak nám to tam naštěstí napadalo.

Dá se říct, že po té druhé dvacetiminutovce bylo hotovo?
To ne, musíme samozřejmě hrát 60 minut. Měli jsme tam pak chvíli výpadek, ale nakonec jsme to zvládli. Jsme za to rádi, v naší situaci to jsou velmi důležité tři body.

V minulém zápase proti Beranům jsi vstřelil svůj první gól v extralize, teď jsi se trefil zase. Zařadil jsi Zlín mezi své oblíbené soupeře?
Vzhledem k tomu, že to jsou zatím mé jediné dvě branky, které jsem tuto sezónu dal, se to tak asi dá říct. (smích)

Minulý týden jsi nedohrál zápas s Českými Budějovicemi kvůli podezření na zlomenou čelist, poté jsi hrál s košíkem. Jak jsi na tom teď?
Naštěstí to nebyla zlomená čelist, nebylo ani potřeba žádné šití. Schytal jsem to do svalů za krkem. Jsem rád, že to tak dopadlo. Košík jsem si mohl sundat, žádné problémy už nemám.

Adam Najman odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku

Mladá Boleslav si zajistila třetí místo díky výhře nad Třincem, ke které dvěma brankami přispěl tvůj bratr. Proběhlo vzhledem k vyrovnané tabulkové situaci mezi vámi nějaké hecování?
My si píšeme před každým zápasem, přejeme si, aby se tomu druhému dařilo. Těší mě, že dal dva góly, v poslední době se trochu trápil. Je to sice soupeř, ale pořád je to můj brácha. Bylo by super, kdybychom se v play-off utkali a ideálně Boleslav porazili.

Teď míříte do Vítkovic, proti kterým musíte pro jistotu přímého postupu uhrát dva body...
Bude to hodně těžké. Vítkovice mají formu, z posledních jedenácti zápasů prohráli jen dvakrát. My tam ale jedeme s tím, že tu čtyřku chceme udržet, tak doufám, že to zvládneme.

Čeká tě tvé první extraligové play-off v extralize. Už se na něj těšíš?
Určitě jo. Už se na to dlouho připravujeme. Starší a zkušenější hráči nám mladším předávají zkušenosti. Je jasné, že to bude jiný hokej, každá chyba se bude trestat. Snad se rychle přizpůsobím.

Adam Najman hledá spoluhráče, kterému by přihrál