První starty v extralize? Splnění dětského snu, říká vděčně Adam Měchura

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Uplynulý víkend asi nikdy nezapomene Adam Měchura. Suverénně nejlepší střelec extraligy juniorů si totiž v čerstvých devatenácti letech připsal první starty za áčko, oba zápasy přitom byly vítězné. Ve formaci se navíc představil rovnou vedle Tomáše Filippi a Michala Birnera. "Oba jsou hodně zkušení, takže mi radí. Je to paráda," usmívá se mládežnický reprezentant.

Máš za sebou první dva starty v áčku, co na to říkáš?
Je to úžasné, nastoupil jsem do dvou zápasů a navíc jsme oba vyhráli. Jsou to skvělé pocity a jsem rád, že jsem třeba i trošku pomohl. (úsměv)

Bylo pro osud derby hodně důležité, že jste hned během první třetiny otočili skóre?
Určitě, bylo to důležité. Prohrávali jsme, ale pak se ukázala síla našeho týmu. Myslím, že to je dobrý krok směrem k play-off.

V obou utkáních sis zahrál po boku Michala Birnera a Tomáše Filippi – dvou dlouhodobých tahounů.
Je to skvělé, hodně mi pomáhají. Oba jsou hodně zkušení, takže mi radí. Je to paráda.

Michal Birner o sobě říká, že je na lidi okolo sebe hodně náročný. Pocítil jsi to?
To právě vůbec! Hodně mě podporoval a motivoval mě. Samozřejmě jsem z něho měl respekt, ale bylo to skvělé.

V čem tkví největší rozdíly mezi hokejem v juniorce a v extralize?
Asi hlavně v tvrdosti přihrávek, přesnosti a zkušenostech hráčů.

Jak tvé povolání do áčka probíhalo?
Byl jsem na zápase s Benátkami a cestou zpátky mi pan trenér Jiruš řekl, že se mám stavit v áčku na trénink. Celý týden jsem se s týmem připravoval a pak jsem se dozvěděl, že půjdu do zápasu.

Měl jsi v průběhu sezóny nějaké náznaky, že by premiéra mohla přijít?
Možná trošku od trenérů, ale snažil jsem se hlavně soustředit na juniorku, aby se mi tam dále dařilo a abych si o příležitost v áčku svými výkony řekl.

Hlavní kouč Patrik Augusta o Adamu Měchurovi
Adam je nejlepší střelec juniorské extraligy, příležitost si zasloužil. Vidíme v něm potenciál. Hrál s nejlepšími útočníky týmu, v obou zápasech si vytvořil šance. Rozhodně si svoje odehrál, určitě se tu ještě objeví.

Byl jsi před pátečním prvním startem nervózní?
Nervozitu jsem pocítil na rozbruslení, ale když přišlo první buly, tak už to ze mě spadlo a bylo to v pohodě.

Jaké jsi měl ohlasy od svého okolí?
Všichni byli nadšení. Rodina si na páteční zápas hned sehnala lístky a jela se podívat. Byli stejně jako já moc rádi, že jsem dostal šanci.

Jak důležitým kariérním momentem pro tebe první zápasy v extralize jsou?
Je to splnění dětského snu, ale zároveň obrovská motivace do další práce.

V áčku sis dokonce zahrál s Jakubem Šedivým, se kterým jste velcí přátelé už od dětství.
Hned na prvním vhazování jsme spolu byli v jedné lajně, je to super. I taťka volal, ať se mu tam nějak nastavíme, aby si nás mohl vyfotit. (smích)