Ohlasy k zápasu

Radan Lenc: Dotahování je těžké, v Praze se chceme prosadit jako první

Liberec - Bílí Tygři třetí mečbol na finále nevyužili. Postupujícího tak určí sedmá bitva v pražské O2 areně. „Kdyby nám někdo před sérií řekl, že se bude hrát sedmý duel, tak bychom byli rádi, že můžeme v posledním utkání rozhodnout,“ snažil se hledat pozitiva Radan Lenc.

Většinu šestého klání jste měli herně navrch. Jak se skousává taková porážka?
Prohráli jsme druhé prodloužení za sebou, což je těžké na psychiku. Byli jsme kousek od toho, abychom to zvládli. Bohužel se to nestalo. Musíme dobře zregenerovat a sedmý duel rozhodne.

Ztratili jste náskok 3:0 na zápasy. Je náročné se s tím popasovat?
Za stavu 3:0 to vypadalo všechno růžově. Nicméně kdyby nám někdo před sérií řekl, že se bude hrát sedmý duel, tak bychom byli rádi, že můžeme v posledním utkání rozhodnout. Musíme to brát pozitivně a dobře se připravit na klíčovou bitvu.

Dávid Gríger o třetí porážce:

„Samozřejmě nás to mrzí. Vrátili jsme se do zápasu a ke konci měli i více ze hry. Rozhodující gól ale dal soupeř. Už je to za námi. Není čas nad tím přemýšlet, je potřeba se nachystat na rozhodující utkání, do kterého musíme přijít na 120 % připraveni.“


Až na jedno střetnutí Sparta vždy otevřela skóre. Jak moc je to klíčové pro vývoj série?
Je těžké, když se nemůžeme prosadit jako první. V sedmém utkání tohle chceme zlomit a zápas kontrolovat. Za stavu 0:2 ale na druhou stranu není nic ztraceného. Už jsme několikrát předvedli, že jsme schopni vyrovnat a vynutit si prodloužení. Teď jsme to naneštěstí nedotáhli do vítězného konce.

Už jsi nakousl srovnání nepříznivého skóre 0:2. Dodá vám to do rozhodujícího souboje aspoň nějaké psychické povzbuzení?
Říkáme si to téměř za každého stavu. Pokud cítíme šanci, tak věříme do poslední minuty. Určitě to ale není tak, jak bychom zápasy chtěli hrát.

Bude tedy hodně důležité, kdo se ve čtvrtek jako první dostane do vedení?
Dotahovat manko není nic jednoduchého, obzvlášť ne proti Spartě. Jsme schopni to zvládnout, já bych byl ovšem rád, kdybychom se příště prosadili jako první.

Radan Lenc obětavě blokuje střelu

Fotogalerie

Související