Ohlasy k zápasu

Radan Lenc: Je jedno, jestli to je přátelák nebo soutěžní zápas, my chceme vyhrát vždycky

Liberec - Radan Lenc si připsal první start v libereckém dresu zrovna proti svému bývalému týmu Mladé Boleslavi. Uvedl se velmi dobrým výkonem a krásným gólem v oslabení. "Chtěl jsem střílet, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel, takže proto to asi takhle dobře vyšlo," usmívá se nová posila Tygrů.

Pro většinu hráčů, včetně tebe, to byl první přípravný zápas, byli jste už natěšení?
Určitě, všichni jsme se už hodně těšili. Chceme se zase naučit vyhrávat, takže je jedno, jestli to je přátelák nebo soutěžní zápas, my chceme vyhrát.

Jak bys to utkání zhodnotil?
Nebylo tam moc taktiky, ale jinak si myslím, že to byl docela dobrý zápas. Sice jsme hodně hráli v oslabení, ale v nich vynikla obětavost mých spoluhráčů, kteří zblokovali hodně střel, což bylo hodně důležité.

Sám jsi dal v oslabení krásný gól z úniku, jak k tomu došlo?
Láďa Šmíd výborně zachytil puk v rohu, já jsem se vracel do obranného pásma a viděl jsem, že to má Láďa pod kontrolou, takže jsem na něj křičel, ať mi to hodí. Naštěstí se to odrazilo na hranu, takže mi to zůstalo na hokejce. Chtěl jsem volit střelu, ale na poslední chvíli jsem zvolil blafák a naštěstí to vyšlo.

Ve 3. třetině jste dostali 3 góly, co se stalo?
Možná jsme trošku polevili, ale myslím si, že hlavně velké množství nevyužitých přesilovek a oslabení bylo hlavní kámen úrazu.

Nakonec se vám podařilo vteřinu před koncem vyrovnat, to asi hodně namotivuje do prodloužení...
Jo, určitě nás to hodně nabudilo. Chtěli jsme to vyhrát a já jsem rád i za Matěje (Stříteského, pozn. red.), že se v prodloužení trefil. Výhra nad Mladou Boleslaví mě samozřejmě velmi těší.

Související