Radan Lenc: Věřím, že výkon proti Třinci zůstane v základní části. Na play-off se výborně připravíme!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Poslední domácí utkání základní části nevyšlo Tygrům podle jejich představ, neboť Třinci podlehli 0:4. Po zápase si ovšem přeci jen zlepšili náladu, jelikož převzali Prezidentskou trofej. „Nyní si užijeme pohár. Do play-off ale půjdeme s čistou hlavou,“ říká útočník Radan Lenc.

Po zápase jste převzali Prezidentskou trofej, utkání se vám ale moc nepovedlo. Jaké jsou pocity?
Bylo to takové jako minulý rok. Prohráli jsme na Spartě poslední zápas a přebírali jsme pohár. Ta euforická radost tam prostě není. Věřím, že to zůstane v základní části a my se výborně připravíme na play-off. Čekají nás úplně jiné duely, než jaké jsme hráli doteď. Snad do nich půjdeme s čistou hlavou.

Vítězství v základní části už máte jisté. Jak bylo těžké se na zápas koncentrovat?
Nebylo to podle mě žádné přemlouvání. U žádného utkání to tak nebylo. Proti Třinci nám nevyšlo vůbec nic, naopak Oceláři hráli velmi dobře.

Byla motivace vyhrát o to větší, že jste přebírali pohár před svými fanoušky?
Chtěli jsme se připravit tak, abychom s dobrým srdcem a radostí přebrali trofej, což se nepovedlo. Musíme to hodit za hlavu a zároveň se z toho poučit.

Co si naopak z uplynulé sezóny vzít? Co Liberec zdobilo?
Rozhodně to byla hra s pukem a spoustu výborných útočných akcí. Je potřeba na to navázat a najít ten super pohyb, který byl pro nás doteď typický.

Opět jste si sáhli na pohár. Bavili jste se o tom nebo to už bylo předem jasné?
Vůbec jsme se o tom nebavili. Po těch úspěšných sezónách už je to tu takové zaběhlé. Jsem rád, že si nyní můžeme užít první pohár a s čistou hlavou jít do play-off. Určitě se pokusíme vyhrát i tu další trofej.