Mládežnický hokej

Reprezentace do 17 let se třetmi Tygry má za sebou první letošní zápas, v pátek a v sobotu přidá další

Liberec - Česká reprezentace do 17 let má za sebou premiérový start v tomto ročníku. Národní tým vyzral ve Švýcarsku na domácí výběr 2:1, u čehož nechyběli ani tři Bílí Tygři v české sestavě. V pátek a v sobotu se s výběrem helvétského kříže utkají Češi znovu.

Reprezentace se sešla už 14. července v Třemošné, kde se do 16. července připravovala v domácích podmínkách. Následně se přesune do Švýcarska, kde ji čeká trojutkání proti domácímu výběru.

Do Švýcarska s reprezentací odcestoval Jakub Šedivý, který v loňském ročníku patřil jako kapitán mezi pilíře mistrovské obrany tygřího dorostu. V útoku ho pak během přípravných tří zápasů doplní také Petr Gajda a Adam Měchura. Oba pro změnu tvořili základní kostru útočných řad mistrů dorostenecké extraligy. Zapojili se i do vítězného čtvrtečního souboje proti Švýcarům.

Během přípravného kempu v Třemošné se k reprezentaci připojil také gólman Daniel Král, který však plnil roli brankářské trojky a do Švýcarska již s týmem neletěl. Zbylé zápasy proti Švýcarům odehrají Češi v pátek 19. července a v sobotu 20. července.

Nominace ČR U17 k trojutkání proti Švýcarsku

Brankáři: Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava), Daniel Král (Liberec – jen na kemp v Třemošné).

Obránci: David Špaček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Jakub Šedivý (Liberec), Marek Chvátal (Jihlava), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko), Tomáš Machů (Vítkovice), Filip Šindelek (Zlín).

Útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Jan Půček (Mladá Boleslav), Petr Gajda, Adam Měchura (oba Liberec), Jan Krupička (Sparta Praha), Jakub Altrichter (Lidingö Vikings, Švédsko), Matouš Menšík (Kärpät Oulu, Finsko), Daniel Herčík (Pardubice), Marek Brada, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Michal Ramik (Třinec), Gabriel Szturc (Havířov).

Realizační tým

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program zápasů

Čtvrtek 18. července:
17:00 Švýcarsko – Česko 1:2

Pátek 19. července:
15:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 20. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

Adam Měchura

Související