Richard Jareš: Moje vyloučení rozhodlo

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Včerejší utkání hodně ovlivnila osmadvacátá minuta. Po poměrně nevině vypadajícím střetu Richarda Jareše s Lukášem Radilem zůstal pardubický mladík nehybně ležet na ledové ploše. Vše nakonec dobře dopadlo, ale Jareš dostal možná trochu přísný trest na pět minut a do konce utkání, který dokázali Východočeši potrestat gólem na 2:0. „Oslabil jsem tým a navíc jsme v zápětí dostali rozhodující gól,“ dodal po včerejším zápase hodně zklamaný liberecký bek.

Celá situace se odehrála ve středu hrací plochy. Radil odehrával puk a Jareš ho tělem dohrál. „Šel jsem do toho normálně, jako vždycky. On se mě ale asi zaleknul a sehnul se. Já jsem do něj pak ani nešel, ale měl jsem pořád rychlost, takže jsem ho trefil a jak se krčil, tak to bylo horší, než kdyby normálně stál,“ popsala celou situaci staronová posila Bílých Tygrů. Trest do konce utkání se zdál možná jako až příliš přísný a ani domácí fandové se s ním nechtěli příliš smířit. „Tak já to z pozice hráče samozřejmě vidím jinak, než rozhodčí nebo diváci, ale každopádně takových střetů je v zápase deset, dvacet. Tady to bylo nešťastné v tom, že on se před srážkou přikrčil, kdyby zůstal normálně stát, tak se asi nic moc nestane. Tu výšku trestu možná ovlivnilo i to, že mu zapadl jazyk.“ Obránce s pětačtyřicítkou na zádech nicméně bere vinu na sebe. „ To moje vyloučení rozhodlo. Oslabil jsem tým a pak padl gól na 2:0, který víceméně rozhodl. Kdyby to vyloučení nebylo, tak jsme byli pořád ve hře a měli jsme velkou naději vyhrát, ale pak už to bylo těžké.“ Vstup do sezóny se tedy Tygrům příliš nevydařil, což potvrzuje i Richard. „Určitě jsme si to představovali jinak. Jeden bod ze tří zápasů je málo, mysleli jsme, že to půjde trochu líp. Musíme všechno zlepšit, začít znova úplně od začátku,“ dodal na závěr bek Bílých Tygrů.

Ríšo, díky za rozhovor.

Nevydařený vstup do ročníku zhodnotil i útočník Petr Šachl, který měl v zápase několik dobrých šancí, střelecká smůla ho ale zatím neopustila. „Samozřejmě na to nejsme zvyklí, prohrávat doma, ale každá sezóna je specifická. Všechno se může rychle změnit, vyhrajeme třeba pět zápasů v řadě a jsme zase vepředu. Psychicky na to m samozřejmě nejsme nejlíp, ale nesmíme se v tom nějak utápět a musíme jít dál. Sezóna je na začátku, takže v tom ještě nevidím nějaký zásadní problém.“ Domácím chyběl v duelu s Pardubicemi možná větší důraz a úvodní tlak také nebyl, tak silný jak jsou domácí fandové zvyklí. „Tak snažili jsme se, ale nebylo to ono. Třeba naše pětka je tam od toho, abychom se s nimi sráželi a vytvářeli tlak na obránce, což se dneska dařilo jen z části.“ Recept na to, jak se zlepšit ale Petr má. „Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli v loňské sezóně. Zase to změnit zpátky. Hrát agresivněji a víc jednoduše, to úzké kluziště k tomu vyloženě vybízí. A samozřejmě nám to tam musí začít padat, třeba mě osobně se teď vůbec nedaří,“ dodal na závěr liberecký útočník.

Petře díky a více střeleckého štěstí v dalších kolech.