Ohlasy k zápasu

Rozhodlo, že jsme otevřeli skóre, komentuje výhru Daniel Špaček

L i b e r e c - Ačkoli většinu sezony odehrál na farmě v Benátkách nad Jizerou, nyní opět patří mezi klíčové hráče Bílých Tygrů. Daniel Špaček se asistencí podílel nejen na výhře v Chomutově, ale také na vítězství s Kometou, proti které sice nebodoval, ale předváděl skvělou hru v oslabení.

Dane, co podle tebe rozhodlo dnešní utkání?
Ze začátku nám pomohlo ubránění jejich přesilovky, potom to byla zodpovědná obrana. Důležité také bylo, že jsme dali první branku.

Co pro tým znamenají tři body za tuto výhru?
Jsou nesmírně důležité, ještě když k tomu Karlovy Vary prohrály. Příští zápas rozhodne všechno, a to vlastně celou sezonu.

Jaký měla o druhé přestávce na tým vliv informace, že Energie prohrála s Chomutovem?
Říkali jsme si, že hlavně na to vůbec nesmíme koukat, ale soustředit se na dnešní utkání. Museli jsme zůstat nohama na zemi a tenhle zápas dohrát, i když jsme o prohře Energie věděli.

Jak vidíš páteční zápas, kdy sem přijedou právě Karlovarští?
Jak říkám, bude to to nejdůležitější utkání celé sezony, pokud vyhrajeme, tak budeme mít zbývající dva zápasy ve svých rukou. Když ne, tak víme, co nás čeká.

Ty jsi vlastně celý rok strávil v Benátkách. Jak vidíš tvoje odeslání na farmu?
Hlavně jsem hrozně rád, že jsem od pana Hynka dostal novou šanci. Tu musím využít a budu rád za každou minutu i vteřinu na ledě. Nezbývá mi nic jiného, než do toho jít po hlavě.

V tomto týmu jsi specialistou na oslabení, jaký na to máš recept?
Oslabení hraji prakticky už od žáků, takže mi to asi šlo vždycky. Je to hodně o pohybu a také o umění číst hru. Hrál jsem to odjakživa, takže už to trochu umím.

Díky za rozhovor, ať se daří!

Fotogalerie

Související