Mládežnický hokej

SOUBOJ ŠELEM: Parádní klání rozhodl v liberecký prospěch jediný bod!

Liberec - Předchozí tři týdny soupeřili dorostenci Bílých Tygrů a Hradce v unikátním Souboji šelem. Liberečtí drželi po dvou třetinách mimohokejového zápolení zdánlivě bezpečný náskok, jenže Mountfield předvedl skvělou stíhací jízdu a bylo to drama až do samotného konce! Po výsledku 8:7 se přece jenom radovali naši hráči.

Do třetího týdne se vstupovalo za stavu 7:3, avšak Královéhradečtí nic nezabalili. Přes kliky ve stojce, hlavičky s fotbalovým míčem a přeskoky hokejky se dotáhli na rozdíl jediného bodu!

Liberecký trenér Richard Lobo o vzniku Souboje šelem:

"Chtěli jsme něco v komplikované době vymyslet a hledal jsem inspiraci. Našel jsem, že mezi sebou soupeří gólmani na Moravě a chtěl jsem vymyslet něco podobného. V minulých letech jsme pořádali před sezónou nějaké olympiády, jenže nikdy jsme to nedotáhli až do konce. Napadlo mě, že bychom to mohli udělat mezi týmy, přece jenom to kluky více motivuje.

V Hradci trénuje Jiří Janoušek, se kterým si velice rozumíme, máme i podobné názory na hokej. Jirka z toho byl nadšený, takže jsme společně sestavili celý koncept, doladili jsme detaily a celé se to spustilo. V realizaci mi pomohli také kolegové trenéři z Liberce."


Rozhodující se tak nakonec ukázala být čtvrteční disciplína - žonglování se třemi tenisáky. Hned šest z osmi Tygrů dokázalo žonglovat maximálních možných třicet sekund. Hráči ale o čtvrtečních výsledcích nevěděli, i v pátek tedy museli jít do akce naplno.

Richard Lobo o průběhu akce:

"Fungovalo to fantasticky. Kluci vždycky v sobotu dostali program a v neděli nám sdělili, kdo do jednotlivých disciplín nastoupí. Samozřejmě jsem rád za vítězství! Člověk vždycky rád vyhraje, i když tady o výsledek tolik nešlo. Na hráčích byla ta touha po výhře znát.

Některé výkony nás mile překvapily, ani jsme netušili, že máme v týmu takové talenty. Po prvním týdnu jsme kvůli Štěpánu Vopravilovi museli některé disciplíny trošku zredukovat, abychom to nemuseli počítat celý den a aby kluci měli motivaci splnit nějaký plný počet. (smích) Kluky chválím, a až se znovu uvidíme na zimáku, mají slíbenou odměnu. "


Poslední pracovní den byl v plánu tradiční dvacetiminutový běh. Na liberecké straně nejvíce zazářil Radek Janata, který jen o pár metrů neprolomil magickou pětikilometrovou hranici. Dorostenci Mountfieldu v součtu naběhali větší vzdálenost, o vítězství už to nicméně Bílé Tygry nepřipravilo.

Oběma týmům gratulujeme k předvedeným výkonům a těšíme se, až se potkáme klasicky na ledě!

Související