Samuel Fiala má za sebou první zápasy v dorostu: Za šanci jsem moc rád!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Čtrnáctiletý útočník Samuel Fiala prožívá opravdu zajímavé období. Na zimní olympiádě dětí a mládeže (ODM) byl nejproduktivnějším hráčem Libereckého kraje a ještě nakoukl do ELIOD Exraligy dorostu. S týmem U17 absolvoval dvojzápas s Chomutovem a Karlovými Vary. "Únavu nevnímám, pořád se cítím dobře," hlásí mladý Tygr.

Odehrál jsi první zápasy v dorostu, tak jaké máš dojmy?
Jsem moc rád, že mi trenéři dali šanci zahrát si. Je to pro mě cenná zkušenost nejen do sportu, ale i do života.

Co ses od starších kluků snažil odkoukat?
Především hru s kotoučem. Dále dravost a takovou tu týmovost.

V obou zápasech jsi mohl skórovat. Proti Chomutovu jsi jel sám na branku, v utkání s Energií ti zas gólman vychytal dorážku. Co se dalo udělat lépe?
Ten únik v zápase s Chomutovem jsem mohl vyřešit jinak a po naznačení na bekhend si to ještě hodit do forhendu. Proti Karlovým Varům jsem si ještě puk měl více potáhnout a zkusit vystřelit z většího úhlu. Myslím si, že by se brankář nestihl přesunout a bylo by tam místo.

Máš teď hodně nabité období. Nedávno jsi reprezentoval Liberecký kraj na ODM, následovaly první zápasy v dorostu. Nedostavila se už malinko únava?
Únava ani ne. Jel jsem domů, kde jsem si odpočinul. I díky tomu se pořád cítím dobře.

Jak se vůbec za ODM ohlížíš? Byl to velký zážitek?
Jo, určitě. Byly tam samé těžké zápasy s kvalitními soupeři, bylo to hodně vyrovnané.

Utkání proti Vysočině se dokonce v přímém přenosu objevilo v internetovém vysílání ČT. Řešili jste nějak, že jste poprvé v televizi?
Bylo to zajímavé. Ale já osobně jsem to tolik neřešil. Už loni jsem byl s ročníkem 2004 na krajích, takže pro mě televize nebyla úplně nová.

Jak vypadají tvé další cíle?
Rozhodně bych se chtěl objevit na nadcházejícím reprezentačním kempu. Pak bych si přál, abych si vyloužil další příležitosti v dorosteneckém týmu a mohl být s klukama v kabině.