Sedmnáctka skončila na Turnaji pěti zemí druhá! Bodoval jak Had, tak Jeník

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Dallas/Liberec - Turnaj pěti zemí je u svého konce. Čeští mladíci dokázali vybojovat druhé místo, když v posledním střetnutí dvou neporažených týmů nestačili na domácí USA. Výborně si počínala liberecká dvojice Petr Had - Jan Jeník. Oba zmiňovaní se nejednou bodově prosadili.

ČESKÁ REPUBLIKA - ŠVÝCARSKO 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Jako kdyby si oba liberečtí hokejisté předali formu. Zatímco Jan Jeník byl nezastavitelný v prvních dvou zápasech, Petr Had si první kanadský bod za asistenci připsal až ve třetím utkání. Samozřejmě nemůžeme zapomínat na to, že oba plní úplně odlišné role.

Ani Jan Jeník ale nevyšel bodově naprázdno. Asistoval Blümelovi u druhé české branky. Která patřila v souboji se Švýcarskem k těm rozhodujícím. Národní výběr totiž rozhodl ve druhé periodě, kdy vstřelil hned tři góly. Hokejisté ze země helvétského kříže dokázali reagovat pouze na jeden.

Branky a nahrávky: 18. Koblížek (Had, Lauko), 28. Blümel (Dajčar, Jeník), 35. Blümel (Arnošt), 40. Gajarský (Lauko, Dajčar), 44. Plášek (Klejna, Gajarský) – 2. Triana, 22. Kiener (Vouillamoz), 50. Gerber (Vouillamoz, Kiener)
Sestava ČR: Kolář (Dostál) – Malík, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Dajčar, Kowalczyk, Had – Gajarský, Jeník, Lauko, Střondala, Kropáček, Arnošt, Blümel, Kvasnica, Pavel, Dobiáš, Plášek, Koblížek

Turnaj pěti zemí v Dallasu 2016 U17

ČESKÁ REPUBLIKA - USA 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

V pomyslném finále se střetli dva dosud neporažené týmy. Američané, podporováni domácími fanoušky, vstoupili do duelu výborně, když se hned zkraje utkání ujali vedení. Ještě v první třetině ale svěřenci trenéra Petra Hakena vyrovnali. Po akci Petra Hada skóroval Gajarský.

Bohužel to byl vůbec poslední český gólový příspěvek, naopak domácí propálili Dostála ještě pětkrát a zaslouženě tak oslavují zisk poháru za první příčku. I druhé místo je však pro české barvy velký úspěch, který za sebou navíc zanechal více než silnou tygří stopu...

Branky a nahrávky: 14. Gajarský (Koblížek, Had) - 2. McCabe, 27. Gould (Randl, Drury), 36. Savage (Walsh, Semik), 36. Demin (Malone, Foskey), 42. Hain (Randl), 59. McLaughlin (McCabe)

Sestava ČR: Dostál (Kolář) – Malík, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Dajčar, Kowalczyk, Had – Gajarský, Jeník, Lauko, Střondala, Kropáček, Arnošt, Blümel, Kvasnica, Pavel, Dobiáš, Plášek, Koblížek

Turnaj pěti zemích jsme průběžně sledovali