Série ještě není vůbec u konce, burcuje útočník Lukáš Pabiška

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Bílým Tygrům nevyšly dva zápasy hrané v předkole play-off ve Vítkovicích, a tak se v liberecké kabině bije na poplach. Ústřední postavou byl ve druhém zápase Lukáš Pabiška, který sice branku nevstřelil, ale byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. „Chceme se vrátit do Vítkovic“, hlásí liberecká kabina.

Asi souhlasíte s tím, že jste jeli do Vítkovic vyhrát alespoň jeden zápas. Proč se to nepodařilo?
Tak zaprvé jsme neměli ani moc šancí, a když jsme už ty šance měli, tak jsme je neproměnili. Ten první zápas byl takový vlažný a nemohli jsme se vůbec dostat do tempa, nehráli jsme hru, kterou jsme měli hrát. To byl asi zřejmě největší důvod toho, že jsme tam nedokázali ani jednou zvítězit. Druhý zápas už byl samozřejmě lepší. Byli jsme v něm jednoznačně půl zápasu lepším týmem, kdyby tam spadnul nějaký gól, tak ten zápas byl úplně jiný. Bohužel se branka nevstřelila a tím jsme prohráli.

Kolik sil máte ještě pro zbývající utkání?
Série ještě není vůbec u konce. Samozřejmě, když se vyhraje první zápas, tak soupeř může být nalomený a zase to může vypadat všechno úplně jinak. My do toho jdeme určitě s tím, že chceme oba domácí duely vyhrát a ještě jednou se vydat do Vítkovic a tam se utkat o postup do play-off.

Mohou být vaše neúspěchy zapříčiněny větším počtem vylučovaných hráčů než u soupeře?
Přesilové hry hrají v této sérii velikou roli. My jsme byli někdy až zbytečně vylučovaní, takže si na to musíme dát pozor. V dnešní době rozhodují přesilovky zápasy a zbytečná vyloučení tomu vůbec nepomáhají.

Trenéru Filipu Pešánovi se v druhém utkání ve Vítkovicích nelíbil v jednu chvíli výkon rozhodčího. Dokonce práskl dvířky od střídačky. Co se tam přihodilo?
Viktor Ujčík vyhazoval puk a ten skončil v hledišti. Náš obránce ho doháněl a klepl mu do hokejky. On si myslel, že to náš obránce tečoval, a tak se hádal. Rozhodčí ukázal dvouminutový trest, a pak po poradě s čárovým to odvolal, který řekl, že to bylo tečované. Byl to takový moment, kdy jsme měli mít my přesilovku. On ji ale z ničeho nic odvolal. Nevím, jestli se to může nebo nemůže, ale určitě kvůli tomu byl Filip rozhořčený a na úkor toho tam třísknul dvířky.

Vítkovice nyní vedou v sérii 2:0. Co udělat pro to, aby pro vás ve středu nekončila sezóna?
Hrajeme doma, a tak můžeme hrát svůj hokej. Přeci jenom je rozdíl v rozměrech kluziště a my doma máme proti nim určitou výhodu v tom, že oni na tom úzkém kluzišti neumí hrát, jako my jsme neuměli hrát na tom jejich velikém. Je to určitá výhoda pro nás a myslím si, že to dotáhneme minimálně zpět do Vítkovic.

Vraťme se ke včerejšímu utkání. Včera jste nevstřelili ani jednu branku a prohráli jste 3:0. Čím to bylo, že vám to tam nepadalo?
Včera tomu chybělo taky trochu štěstí. Měli jsme tam několik gólových šancí, kdy třeba gólman si klenul a náš obránce střílel od modré a jeho to trefilo do ramene anebo byl někdo sám před gólmanem a trefil mu hokejku. Byla to taková ta smůla, kdy je potřeba to štěstí, aby se tam nějaký takový puk odrazil a dala se branka a tím se ten tým nastartoval. Bohužel tam žádná taková branka nespadla a nemohlo nás to tolik nastartovat.

Byla zlomová branka na 3:0, kterou jste inkasovali ve vlastní početní výhodě?
Zlomová? To se nedá říci. Bylo to za stavu 2:0, kdy člověk ještě pomýšlí na obrat. Když se za stavu 2:0 dá branka, tak se soupeř začne klepat a vás to nakopne. Třetí branka nás bohužel trochu poslala dolů.

Tým už pět zápasů v řadě nevyhrál. Jaká je nálada v týmu?
Když mančaft nevyhrál pět zápasů v řadě, tak ta nálada v týmu není zrovna veliká, ale myslím si, že každý si uvědomuje, co znamená postup do play-off a do dalších vyřazovacích bojů. Každý se na to připraví a ty dva prohrané zápasy hodí za hlavu a bude se soustředit na každý ten zápas zvlášť. Každý zápas této série může být už pro nás poslední, takže doufám, že nás to natolik namotivuje, abychom si neskončili sezónu.

Jak Vy osobně se cítíte před zítřejším duelem?
Já osobně se cítím výborně. Chci s Libercem udělat úspěch a tomu podřídím vše. Cítím se dobře a těším se na zítřejší domácí zápas.

Poslední otázka. Co jste říkali na liberecké fandy, kteří vás v ČEZ Aréně neuvěřitelně podporovali?
Liberečtí fanoušci jsou jedni z nejlepších fanoušků u nás a jsme jim vděční, že jezdí na každý zápas a že nás tak podporují. Chtěl bych jim za to poděkovat a doufám, že nám budou fandit i nadále. Všichni jsme moc šťastni, že je máme.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí ve třetím duelu s Vítkovicemi