Šest bodů v jednom zápase? To jsem ještě nezažil, usmívá se Lukáš Plos

Liberec - Sedmnáctka si v prvním kole ELIOD Extraligy dorostu s vervou zastřílela. Techniku Brno smetla výsledkem 10:0, přičemž se hned na šesti gólech podílel Lukáš Plos, jenž čtyři vstřelil a u dalších dvou si připsal asistenci! "V týmu zůstala kvalita, cíle jsou stále nejvyšší," nebojí se těžké role obhájců titulu.

Dnes jsi zaznamenal neuvěřitelných šest bodů. Zažil jsi už někdy takový zápas?
To jsem asi ještě nezažil. Je to super start do nové sezóny a doufám, že to bude ještě lepší a lepší.

Jak ses těšil na to, až dorostenecká extraliga znovu vypukne?
Těšil jsem se moc! Navíc chceme obhájit to, co jsme loni dokázali. Na první zápas jsem se opravdu těšil.

Připravovali jste se s vědomím, že jste úřadující mistři, nějakým způsobem jinak?
Myslím, že jsme se připravovali víceméně stejně. Samozřejmě ale víme, že na nás teď bude, jako na obhájce titulu, větší tlak. Soupeři se na nás určitě lépe připraví a více se namotivují.

"Od druhé třetiny jsme se zlepšili"

V dnešním zápase jste se rozjížděli trošku pomaleji, první třetina byla jen 1:0. Co jste poté změnili?
Asi jsme nejvíc změnili náš přístup. Na začátku jsme byli takoví hrozně pomalí, všechno nám příliš dlouho trvalo.

Nebyl tam i faktor toho, že jste soupeře utahali fyzicky?
To taky. Ostatně jsme s tím v úvodu utkání měli malinko problém, že jsme vůbec nebruslili. Spíše jsme se původně podřídili hře soupeře, proto to bylo dlouho těsné. Od druhé třetiny jsme se zlepšili.

Každý rok se v týmu odehrají změny, několik kluků odešlo do juniorky. Jak vnímáš sílu celku v porovnaní s loňskou sezónou?
Já si myslím, v máme tolik dobrých hráčů, že je vlastně jedno, kdo jde do juniorky a kdo zůstane. V našem týmu je pořád kvalita.