Mládežnický hokej

Šesťáci získali na kvalitně obsazeném Frozen Cupu v Třinci šestou příčku

Liberec - Tygří šestka se vydala do Třince, kde nastoupila na prestižním Frozen Cupu. Liberečtí jej minulý rok ovládli, letos tedy obhajovali titul. Ačkoliv se jim tentokrát nepodařilo proniknout do finálové skupiny, nezanechali v dalekém Slezsku špatný dojem.

Mladí Tygři si na turnaji měli možnost zahrát s rozmanitou škálou soupeřů. Hned na úvod změřili síly se slovenským Popradem. V dalším průběhu narazili rovnou na dva kvalitní protivníky z Běloruska a zbylé dva duely odehráli s Olomoucí. V základní skupině ji porazili, v utkání o páté místo Hanákům po velkém boji těsně podlehli. Nejproduktivnějším hráčem Liberce byl Jiří Svoboda, který si připsal skvělých 13 bodů (9+4).

Přehled výsledků

Liberec - Poprad 2:3 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: Svoboda (Bělohorský), Svoboda (Bělohorský) - Pavlíčko, Rezničak (Krempaský), Novobilský (Kubát).

Olomouc - Liberec 4:9 (1:4, 1:0, 2:5)
Branky a nahrávky: Vymětal, Sekanina (Řípa, Vymětal), Řípa, Sekanina - Choma (Hrabčák), Bělohorský (Svoboda), Mráček (Svoboda), Svoboda, Svoboda, Choma (Bělohorský), Werner (Šmucr), Bělohorský (Choma).

Junošť Minsk - Liberec 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: Šamknulaj (Bucin), Bobuch (Frydman), Bucin (Šamknulaj), Šamknulaj (Kozyraj, Valčok), Zavacki (Arcijuš) - Werner, Svoboda (Hrabčák), Bělohorský (Svoboda).

Brest - Liberec 5:7 (2:2, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: Prychočka, Prychočka, Pikta, Krucikaj (Chlijanoj), Žuk (Chlijanoj) - Bělohorský (Choma), Svoboda, Bělohorský, Svoboda (Skřebský), Švec (Werner), Choma (Bělohorský), Mráček (Moussa).

Liberec - Olomouc 4:5 po prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: Bělohorský (Svoboda), Kříž (Werner), Svoboda, Svoboda (Bělohorský) - Půr (Vymětal, Zembolová), Zembolová (Vymětal), Půr (Zembolová), Řípa (Navrátil, Sekanina), Řípa.

Trenér Václav Lacek se ohlíží za turnajem:

"Kvalitně obsazený turnaj pro nás nedopadl úplně dobře a místo finálové skupiny jsme hráli o umístění. Konečné šesté místo přineslo v očích hráčů zklamání. Přesto je ovšem chci pochválit za vzorné reprezentování klubu."


Konečné pořadí

1. Mountfield HK
2. Junošť Minsk (Bělorusko)
3. HK Poprad (Slovensko)
4. HC Energie Karlovy Vary
5. HC Olomouc
6. TJ Bílí Tygři Liberec
7. HC Oceláři Třinec
8. HK Brest (Bělorusko).

Související