Šimon Zajíček velí: Musíme se víc tlačit před bránu, to je naše slabina

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Mladší dorostenci rozhodně neodehráli proti brněnské Kometě špatný zápas. Výkon nakonec, hlavně kvůli efektivitě, na body nestačil a to Šimon Zajíček dlouho svůj celek výbornými zásahy držel nad vodou. „Po gólu jsem věřil, že bychom to mohli zvládnout, tým na to máme silný dost," prozrazuje na úvod.

Zápas proti Kometě se asi nebude hodnotit úplně lehce, že?
Nebude. Makali jsme, ale kriticky nám chyběly góly. Měli jsme víckrát vystřelit a více se tlačit do předbrankového prostoru.

Čím si myslíš, že byla nízká efektivita způsobena?
Málo jsme tlačili na obranu a i brankáře. Neclonili jsme mu, nestáli jsme před ním. Nedělali jsme to, co se učíme na tréninku. Nakonec nám to chybělo.

Předvedl si velké množství skvělých zákroků, nakonec jsi inkasoval třikrát, mrzí tě některá z branek?
Mrzí mě poslední, třetí gól Komety. Střelu na bližší tyč bych měl určitě chytat.

Zleva Marcel Virág a Šimon Zajíček

Co se při této situaci vlastně stalo?
Ztratili jsme puk, čekal jsem přihrávku na střed třetiny, mezi kruhy, a nepokryl jsem si mezeru mezi rukou a tělem.

Věřil jsi do poslední chvíle, že byste utkání mohli otočit ve svůj prospěch?
Po našem gólu jsem věřil, že bychom mohli vyhrát, protože náš tým je silný a podobné obraty máme na to zvládat.

Nepříznivá efektivita je dlouhodobější problém, pracujete na jeho zlepšení, popřípadě jak?
Pracujeme. Víc makáme. Snažíme se jet na sto procent a na tréninku odvádět nejlepší výkon u každého cvičení.

„Makáme na plno, každé cvičení se snažíme jet na sto procent"

Zápas s Kometou byl první v rámci nadstavby, jak jí vnímáte?
Do základní části jsme šli možná o trochu víc naplno, protože jsme chtěli vybojovat top čtyřku tak, abychom se automaticky dostali do play-off bez ohledu na nadstavbu. To se nám bohužel nepovedlo, musíme makat ještě víc. Musíme být na pátém místě a účast ve vyřazovacích bojích si vydobýt.

Postup je asi jednoznačným cílem. Věříš, že by to mohlo vyjít?
Určitě věřím, náš tým má obrovskou sílu a podle mě to zvládneme, i když konkurence je velká. Nejhůř se mi osobně hraje proti Táboru. Nejde na mě totiž tolik střel a já se nemůžu tolik předvést. Když dostanu gól, tak to většinou není nic, co bych neměl chytit.

Šimon Zajíček na chvíli opustil svou svatyni

Na co se v poslední době osobně soustředíš, je něco, co by potřebovalo zlepšit?
Zlepšit by potřebovalo vyrážení kotoučů. Zdá se mi, že vyrážím příliš kotoučů před sebe, což je nebezpečné. Musím je usměrnit do rohu.

Zákroků bylo hodně, pamatuješ si nějaký, který se ti povedl?
Při třetí třetině, když obránce Komety pálil nahoru a já jsem si na kotouč počkal a zachytil jsem ho do lapačky. Na tento zákrok jsem pyšný.

„Nebyl jsem si jistý, jestli se mnou kotouč nedojel za čáru, nakonec jsem to zvládl"

Vybavuji si ještě zákrok, kdy jsi dorážejícímu hráči vleže sebral jistý gól na poslední chvíli.
Nebyl jsem si také nejdříve jistý, jestli se mnou kotouč nedojel až za brankovou čáru, ale naštěstí ne. Jsem rád, že se tak nestalo, mohlo to být z našeho pohledu ještě horší.

Jak se na další zápasy budete připravovat, popřípadě na co budete klást důraz?
Trénujeme každý den, přičemž se snažíme hodně chodit před bránu a zaměřit se na dorážky. V tom je naše slabost, nejsme až tolik důrazní. To by ještě chtělo zlepšit.