Skvělá práce! Šesťáci suverénně ovládli Memoriál Jaroslava Kasíka!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Ano, ano, ano! Po mistrovském titulu dorostu slaví další velký úspěch i šestá třída Bílých Tygrů. V nabité konkurenci získala triumf na Memoriálu Jaroslava Kasíka, který se v Liberci koná už od roku 2000. Šelmy přehrály všechny čtyři soupeře a tabulku opanovaly.

Účastníci turnaje

HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava
HCM Warrior Brno
HC Stadion Litoměřice

Konečné pořadí turnaje

1. Bílí Tygři Liberec - 8 bodů
2. HC Škoda Plzeň - 6 bodů
3. HCM Warrior Brno - 4 body
4. HC Dukla Jihlava - 3 body
5. HC Stadion Litoměřice - 0 bodů
Kasíkův memoriál výsledky 2019

Bílí Tygři Liberec - HC Stadion Litoměřice 14:1

Trenér Ctibor Jech o utkání s Litoměřicemi:

„Bylo to pro Litoměřice těžké utkání. Měly na turnaji nejslabší tým a my jsme do turnaje vstoupili hladoví. Ve všech ohledech jsme soupeře přehráli. Byli jsme šikovnější s pukem a také jsme měli daleko lepší pohyb. Na hřišti byl zkrátka jen jeden tým.“

Bílí Tygři Liberec - HCM Warrior Brno 21:5

Trenér Ctibor Jech o utkání s Warriorem Brno:

„Na začátku byl duel vyrovnaný, ale poté jsme soupeři nasypali nějaké góly a jejich nejlepší hráč dostal za nesportovní chování trest do konce zápasu. Hra se pak soupeři úplně rozpadla. Vyhráli jsme vysokým rozdílem, dělali jsme si, co jsme chtěli.“

Po prvním hracím dni měli tygří šesťáci na kontě plný počet bodů a úctyhodné skóre 35:6, těžší bitvy však naše mužstvo čekaly. V důsledku vysokých výher navíc šelmy nevstoupily do prvního utkání druhého dne ideálně a s Jihlavou dlouho prohrávali.

Bílí Tygři Liberec - HC Dukla Jihlava 8:7

Trenér Ctibor Jech o utkání s Jihlavou:

„V prvním dni turnaje jsme nasbírali jednoznačné výhry a záhy jsme nastupovali proti známému soupeři - Jihlavě. Předchozí vysoké výsledky se na nás podepsaly, dvě třetiny jsme nebyli týmem, kterým jsme. Hráli jsme blbě. V sezoně jsme Jihlavu dokázali o dost branek porazit, ale pod dojmem soboty jsme přistoupili k utkání laxně a prohrávali jsme, což pro kluky byla nová situace. Řekli jsme si k tomu něco v kabině, museli jsme zabrat. Nakonec se nám podařilo nepříznivý stav otočit.“

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 6:1

Trenér Ctibor Jech o utkání s Plzní:

„Výsledky turnaje dopomohly k tomu, že poslední náš zápas byl zároveň zápasem finálovým. Rozhodovalo se o tom, kdo si odnese zlaté medaile. Od začátku jsme si za vítězstvím šli, na klucích byla vidět jejich obrovská touha vyhrát. Měli jsme k zápasu úplně jiný přístup než proti Jihlavě. Žili jsme utkáním a Plzeň jsme nakonec celkem jednoznačně přehráli, díky čemuž jsme turnaj ovládli.“

Obě vystoupení však nakonec dokázali zvládnout. Hlavně v závěrečném utkání s Plzní ukázali svou sílu a nastříleli soupeři šest branek, přičemž pouze jednou sami inkasovali. Šesťáci potvrdili svou dominanci ve své skupině Ligy mladších žáků a přehráli i soupeře, s nimiž se během ročníku běžně nepotkávají.

Poslední vítězové Memoriálu Jaroslava Kasíka:
2019 - Bílí Tygři Liberec
2018 - HC Dukla Jihlava (Bílí Tygři 3. místo)
2017 - Bílí Tygři Liberec

Soupiska Bílých Tygrů Liberec

Sebastian Charvát, Ondřej Kanca - Lukáš Ehrenberger, Teodor Vápeník, Adrien Bartovič, Imrich Maxin, David Rozsíval, Matěj Bajer, Šimon Bělohorský, Jurij Borysenko, David Hrouda, Michal Kanca, Matyáš Kratochvíl, Lukáš Richtárik, Vít Stromský, Marek Štástka, Dominik Wágner.

Trenér Ctibor Jech o Memoriálu Jaroslava Kasíka:

„Když budu hodnotit ryze naší hru: nebylo v týmu jediného slabšího hráče i kluci z ročníku 2008 byli hodně platní. Všichni hráli skvěle a klukům patří obrovská pochvala za jejich fungování na turnaji, přístup a předvedený herní projev. Na šestou třídu byly k vidění parádní hokejové akce, které nám trenérům několikrát vyrazily dech. Za organizaci turnaje patří velký dík Davidu Bajerovi i Josefu Hroudovi a všem ostatním rodičům, kteří pomáhali. Organizace byla zvládnutá na jedničku, vše skvěle fungovalo. Ve SportParku máme super zázemí, využili jsme obě ledové plochy, což byl bonus. Vyvedlo se také slavnostní zahájení a zakončení, kterého se účastnila i paní Kasíková se svou rodinou. Všem klukům se turnaj líbil, těšíme se na příští ročník.“

Turnaj byl pořádán za podpory statutárního města Liberec Logo města Liberec