Mládežnický hokej

Skvělé zprávy! Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem

Liberec - Michal Teplý by mohl v blízké budoucnosti rozšířit řady bývalých Tygrů hrajících v nejlepší lize světa. Udělal k tomu první velký krok, s Chicagem Blackhawks totiž podepsal tříletý nováčkovský kontrakt!

Teplý se do zámoří vydal po povedené sezóně 2018/19, kterou zakončil úspěšným draftem do NHL, když si ho jako 105. v pořadí vybralo Chicago. Úspěšný byl i na draftu nižší CHL, kde si ho vybrala organizace Winnipeg Ice. Právě dres tohoto týmu mladý útočník ve své prvním ročníku v Americe oblékal.

A uvedl se skvěle! V 53 zápasech si připsal 63 kanadských bodů za 29 gólů a 34 asistencí. Stal se tak druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu a hlavně ovládl produktivitu nováčků v celé Western Hockey League. Skvělé výkony předváděl v lednu, kdy byl vyhlášen nejlepším nováčkem měsíce.

Rodák z Havlíčkova Brodu pravidelně reprezentuje Českou republika na všech mládežnických turnajích a v této sezóně se předvedl i na tom nejvýznamnějším - mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se letos hrálo v Ostravě a Třinci. Mladý útočník rozhodně nezklamal, s pěti kanadskými body byl nejproduktivnějším hráčem naší reprezentace.

Teď byl Michal Teplý za své dobré výkony odměněn. S Chicagem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt, díky kterému si ročně přijde na 826 tisíc dolarů. Probojuje se bývalý Tygr do slavné NHL? My mu rozhodně budeme držet palce!

Související