Skvělý obrat! Ohromně náročný zápas, říká po první finálové výhře hrdina Kovář

Plzeň - Juniorka jela do Plzně za stavu 0:2 na zápasy, a po druhé třetině ztrácela dvě trefy. Pak ale utkání fantasticky otočila, v prodloužení dokonal comeback spíše sváteční střelec – obránce Filip Kovář. "Nějak jsem do toho plácl, a puk skončil v síti," usmívá se.

Bylo to vítězství vůle?
Samozřejmě to bylo ohromně náročné utkání. Znovu jsme prohrávali, ale dokázali jsme vyrovnat. V prodloužení jsme urvali výhru, jsme za to moc rádi.

Po první části jsme si i něco řekli v kabině. Nakoplo vás to?
První třetina od nás byla úplně šílená. Pak jsme si v kabině něco řekli začali jsme ty věci plnit. Vývoj utkání se otočil a dopadlo to pro nás dobře.

Byť druhá třetina skončila 2:2, už tam jste diktovali tempo hry. Cítil jsi, že Plzeň trošku znervózněla?
Druhou i třetí část jsme byli mnohem lepší, akorát jsme Plzeň dostali do hry tím, že jsme jí nabídli přesilovky. Jinak si myslím, že jsme soupeře skoro k ničemu nepustili.

Jak těžké to pro obránce je, když je soupeř v přesilovkách tak úspěšný? Přece jenom asi nejde zápas odehrát zcela bez faulů...
Oslabení trénujeme, pracujeme na nich. Musíme si ale na to dávat pozor a nebýt tolik vylučovaní. Víme, že Plzeň má přesilovky nesmírně kvalitní, a skoro v každém oslabení jsme inkasovali.

Zápas dospěl do prodloužení, které jsi rozhodl!
Kuba Zajíček byl na modré a nahrál mi to do rohu. Pak jsem se pokusil o nějaké manévry, natlačil jsem se k bráně. Nějak jsem do toho plácl a puk skončil v síti. Jsem za to hrozně rád.

Jaký to byl pocit?
Naprosto super! Já jsem takový sváteční střelec, byl jsem za to moc rád. Patří to ale celému týmu.

Ve čtvrtek je na programu další duel. Chcete hlavně zůstat u výkonu z druhé půlky zápasu?
Samozřejmě, chceme dnešní výkon potvrdit. Pokusíme se urvat další bod, ať se k nám na domácí led série vrátí za vyrovnaného stavu.