Skvělý úspěch ročníku 2008! Ovládl kvalitně obsazený Memoriál Jiřího Bartoně!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Pardubice/Liberec - Skvělá práce! Tygři ročníku 2008 ovládli velmi kvalitně obsazený turnaj v Pardubicím. Jedinou prohru si připsali v zápase s Kladnem, jinak ale dokázali porazit každého soupeře, kterého jim los přidělil. Zlato vybojovali jasnou výhrou nad Hradcem Králové poměrem 5:1 ve finále. Gratulujeme!

Sestava Bílých Tygrů Liberec

Charvát, Hrášek - Baksaláry, Borysenko, Choma, Šmucr, Kříž, Bělohorský, Švec, Moussa, Beránek, Hrabčák, Zeman, Werner, Bernat

Trenér Václav Lacek o bojích ve skupině:

„Zápasy v obou skupinách byly velmi vyrovnané. Kladno, jako úvodní soupeř, nás trápilo náhlými protiútoky. V celém duelu jsme dotahovali nepříznivý výsledek a to i přesto, že jsme větší část utkání odehráli na soupeřově polovině. Proti Ústí nad Labem už jsme drželi otěže pevněji v rukách a tento zápas jsme nakonec zvládli. Přerov jsme jak výrazněji přestříleli, tak přebruslili.

Trenér Václav Lacek o vyřazovací fázi:

„Jako druzí ve skupině jsme sehráli semifinálové utkání proti vítězi skupiny A - Pardubicím. Duel přinesl parádní hru z obou stran. My byli přesnější v zakončení a díky tomu nás čekalo finále, kde jsme narazili na Hradec Králové. Finálový zápas jsme začali dobře a vedení o tři branky jsme drželi až do samotného závěru. Soupeř se však nevzdal a čtyři minuty před koncem odvolal gólmana, necelé dvě minuty před koncem se následně Hradci podařilo snížit na 1:3. Pak ale přesně zamířil kapitán Matyáš Baksaláry a s přispěním soupeře trefil prázdnou branku Hradce. V samotném závěru ještě skóroval Samuel Zeman, čímž se uzavřela historie turnaje. Veliké poděkování patří jak hráčům, tak i rodičům za vzornou reprezentaci našeho klubu.