Snažíme se především dávat všechno na branku, líčí úspěchy Tygrů Michal Bárta

Date of publication Author Martin Kadlec, Petr Schultz

L i b e re c – Michal Bárta zažívá zatím svou nejpovedenější extraligovou sezónu. V patnácti zápasech zaznamenal devět branek a jednu asistenci. „Daří se mi především pro to, že dostávám víc prostoru na ledě a drží mi zdraví,“ prozradil svou produktivitu druhý muž kanadského bodování týmu.

Michale, čemu přisuzuješ, že jsi dal letos tolik branek?
Oproti loňské sezóně dostávám mnohem více času na ledě, chodím i na přesilovky, a s klukama se snažíme hrát maximálně jednoduše a přímočaře. Žádné zbytečné nahrávky, všechno se snažíme dostat do branky, vytvářet si tlak do brankoviště.

Vizitka Michal Bárty v sezóně: 15 zápasů, 9 branek, 1 asistence.

Když už mluvíš o „zbytečných přihrávkách“. Při pohledu do statistik by Tě někdo mohl podezírat, že to myslíš i vážně. Devět branek a jen jedna jediná gólová asistence…
To, že mám málo asistencí, je spíš jen shoda náhod. Určitě to souvisí s tím, o čem jsem mluvil. Chceme hrát jednoduše a přímočaře. Kolikrát jsem v situaci 2 na 1 pokazil finální přihrávku a skončili jsme někde v rohu. Proto se snažím v těchto situacích mnohem víc střílet na branku. Nemusí z toho být hned gól, ale minimálně si vytvoříme tlak na bránu a skórovat můžeme i z dorážky.

V minulé sezóně jsi byl nejlepším střelcem Tygrů v přípravných zápasech. Pak ale přišlo zranění a po návratu do sestavy už jsi tak produktivní nebyl. Letos to zatím vychází i v lize. Je to tím, že zdraví slouží?
Samozřejmě doufám, že mi to zdraví vydrží. Vloni jsem byl hned na startu extraligy měsíc mimo hru kvůli zranění a jen co jsem se vrátil na led, přišla další tentokrát třítýdenní vynucená pauza a to mě vloni hodně rozhodilo. Ale znovu se opakuji, to, že se mi letos střelecky daří, je především proto, že dostávám na ledě mnohem více prostoru než v loňské sezóně.

Daří se nejen Tobě, ale celému týmu. Jste na špici tabulky. Panuje v kabině pohoda?
Určitě ano. Jsme v pohodě. Chceme urvat body každý zápas. Pokaždé se porvat o body, protože tabulka je letos hodně vyrovnaná a stačí jednou nebo dvakrát zaváhat a z prvního, druhého místa může být najednou třeba šesté nebo sedmé.

V brance se letos pravidelně střídají Marek Pinc a Tomáš Vošvrda a jejich výkony vám zatím hodně pomáhají.
Určitě. Oba brankáři nás v sezóně zatím hodně drží. Chytají parádně. Třeba výkon, který předvedl Marek Pinc během utkání v Třinci – to byl základní kámen našeho úspěchu. Ale skvěle chytá i Vošvec (Tomáš Vošvrda). Oba prostře chytají dobře a je jednom na trenérech, koho tam zrovna dají.

Michale, díky za rozhovor.