Mládežnický hokej

Startuje nová sezóna! Akademické týmy vstupují do svých soutěží

Liberec - Čekání je u konce! Začínají extraligy juniorů i dorostu, ve kterých mají týmy Bílých Tygrů velké ambice. V prvním hracím týdnu se obě kategorie představí jen na stadionech soupeřů. Kolik bodů si do Liberce přivezou?

Daleký výjezd juniorů

Tygří dvacítka rozehrála minulý ročník výborně, sezóna ovšem bohužel vinou covidu neměla dlouhého trvání. Letos tedy mohou mít Liberečtí ještě větší hlad po úspěchu.

Vzhledem k novému sestupovému formátu soutěží bude dobrý vstup do ligy důležitější, než kdy dříve. Našemu týmu se na moravskoslezském tripu postaví do cesty nevyzpytatelná Olomouc a Vítkovice, které mezi juniory stabilně disponují kvalitním týmem. Jaký kádr má kouč Richard Lobo na prahu sezóny k dispozici, se můžete podívat tady.

Hlavní kouč U20 Richard Lobo vyhlíží sezónu:

"Od prvního kola opravdu odstartuje prakticky play-off. Všichni do toho půjdou naplno, nikdo nesmí nic vypustit. Na konci se bude počítat každý bod, možná i každý gól. Nebude prostor k žádným spekulacím. Vůbec si nepřipouštíme, že bychom někde něco podcenili. Chceme hrát nahoře, tam se díváme."


Zápasy juniorky:
pátek, 13:00: Olomouc - Liberec
sobota, 13:00: Vítkovice - Liberec.

Zadaří se U20 na ledě těžkých protivníků?

Derby hned první víkend

Dorostenci najezdí o poznání méně kilometrů, přesto si ani oni na domácím ledě nezahrají. Kuriózní je, že v této sezóně budou - už potřetí za sebou - obhajovat jeden mistrovský titul z roku 2019. Od té doby se bohužel mládežnické soutěže dvakrát nedohrály.

Svoji pouť za bojem o horní příčky tabulky zahájí svěřenci Milana Plodka už ve čtvrtek utkáním s PZ Kladno. O dva dny později se ukáží v tradičně třaskavém derby s Mladou Boleslaví. Zde najdete soupisku dorostu.

Hlavní trenér U17 Milan Plodek před novým ročníkem:

"Kdybych nevěřil, že se můžeme řadit mezi nejlepší, ani bych v Liberci nemohl trénovat. Kluci tu mají nádherné podmínky, mohou se rozvíjet. Hráči v dorostu jsou nesmírně pracovití, využívají střelnici, skatemill, Sense Arenu i další možnosti. Když si to sedne a hráči pochopí, co od nich chceme, můžeme to dotáhnout hodně vysoko."


Zápasy dorostu:
čtvrtek, 18:00: PZ Kladno - Liberec
sobota, 13:00: Mladá Boleslav - Liberec.

Dorost obhajuje titul z roku 2019

Související