Stav 2:2 není důvod k panice, komentuje situaci Marek Trončinský

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Semifinále se díky čtvrteční výhře Pardubic stěhuje na východ za vyrovnaného stavu 2:2. "Nastalá situace rozhodně není důvodem k panice. Oba cekly jsou na tom stejně," znělo v mixzóně z úst Marka Trončinského.

Marku, série se za stavu 2:2 stěhuje do Pardubic, jak se na tuto situaci dívá kabina?
Před sérií jsme si říkali, že když to bude po čtyřech zápasech 2:2, tak budeme víceméně spokojeni. Na druhou stranu dnešní výhra mrzí, protože jsme doufali, že na včerejší vybojované výhře můžeme do dalšího zápasu stavět. To se nám ale nakonec nepovedlo. Oba celky si jely na hřiště soupeře pro jednu výhru a oba to dokázaly splnit. Určitě tento stav není důvodem k panice.

Dosavadní průběh série tedy odpovídá předpovědi, že to bude souboj velmi vyrovnaný?
Zatím to tak vypadá. Zápasy jsou zatím opravdu vyrovnané a oba týmy si zatím plní plány. Pardubice chtěly vyhrát alespoň jednou tady a mi zase u nich, což se nám také povedlo. Mrzet nás může, že se nám nepodařilo uhájit náš led. Přeci jen je to ´náš hrad´ a věřili jsme, že užší kluziště by nám mohlo pomoci.

Série s Pardubicemi bolí, zde "Tronča" v souboji s Borerem.

Zápas se Vám dnes příliš nevydařil a zvedli jste se až v závěru...
Přesně tak. Během time-outu jsme si řekli, že to dohrajeme naplno, aby Pardubice viděli, že to není zadarmo. Naše hra se potom zlepšila, škoda, že se nám to nepodařilo dříve. Rozhodně jsme to za stavu 0:3 nebrali tak, že to nějak doplácáme a uvidíme v dalším zápase. Chtěli jsme si alespoň připravit půdu pro další duel, když už se nepodařilo vyrovnat.

A kde byla dle Tebe v začátku zápasu chyba?
Nestačili jsme bruslařsky, v soubojích jsme byli až druzí a to se do obrazu hry promítlo. Tam jsme mohli děkovat jen Marku Pincovi, že toho do brány nespadlo víc. A zvedat jsme se začali až v tom závěru, kdy už ale bylo pozdě.

Z Vaší strany nebylo ani moc šancí nějakou branku vstřelit, přečetli Pardubice útočnou fázi?
To těžko říct. Dneska byly Pardubice jednoduše lepší a zaslouženě vyhrály.

Děkuji za rozhovor.