Štěstí jsme pokoušeli až moc dlouho, pravil po zápase Lukáš Krejčík

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Liberec nezvládl v úterý souboj o čelo tabulky s pražskou Spartou a po dlouhé sérii výher prohrál druhý zápas na domácím ledě v řadě. Značnou stopu zanechal v průběhu utkání také mladý útočník Lukáš Krejčík, jenž asistoval u vyrovnávací branky navrátilce Petra Nedvěda a pak v prodloužení neproměnil svou šanci. Načež Sparta rozhodla. „Hráli jsme dobře, chybělo akorát víc štěstí,“ hodnotil.

Lukáši, dnes jste hráli se Spartou, která tady čtyři roky nevyhrála. Věděl jsi o této sérii?
„Tak přečetl jsem si o tom něco na internetu, ale nijak zvlášť jsme to nevnímali. Chtěli jsme se soustředit jen na dnešní zápas. Myslím, že jsme v něm nepodali špatný výkon. Měli jsme dost šancí, třeba já v prodloužení, kdy jsme vzápětí ale dostali gól. Takže tomu chybělo i trochu stěstí.“

V posledních zápasech se týmu příliš nedaří střelecky. Je pro to nějaké vysvětlení?
„Máme hodně mladý tým, takže určitě chybí větší zkušenosti a klid v koncovce. Ale jak jsme měli tu domácí sérii, tak tam se nám střelecky dařilo. Ke konci už jsme ale začali vyhrávat o jeden, dva góly, což samozřejmě nemohlo dlouho vydržet. A dneska to přišlo.“

Dalo by se tedy říct, že se to štěstí obrátilo a dnes jste naopak o jednu branku prohráli?

Autor devíti extraligových bodů byl v zápase se Spartou hodně vidět.

„Určitě, to štěstí jsme dost dlouho pokoušeli a na jednu, dvě branky můžete uhrát dva, tři zápasy. Nejde to tak hrát do nekonečna.“

Dnes se do sestavy vrátil kapitán Petr Nedvěd a hned skóroval. Co na to říkáš?
„K tomu jde říct jen, že to dokazuje, jak skvělý hráč to je. Ukazuje, že chce hrát za každou cenu a pro nás je velkým přínosem. Takže jsme rádi, že nastoupil a pomohl nám.“

U jeho vyrovnávací branky jsi asistoval, můžeš popsat tu situaci, která brance předcházela?
„Tam jsme jeli do rohu napadat jejich hráče, já byl zády ke hře a Méďa si křiknul. Tak jsem mu to strčil zadovkou a on to pak už protlačil do branky. Podobných šancí jsme tam měli hodně, kdy puky skákaly kolem gólmana. Škoda, že se nám to tam nepodařilo dotlačit víckrát. Určitě jsme na to měli.“

Dnes jste měli i hodně přesilových her, ale neproměnili jste je. Může být i v tom příčina té neproduktivity?
Všechno se odvíjí od koncovky. Přesilovky se nám nemusí dařit herně, ale když nám tam něco spadne, tak všichni budou říkat, že je máme dobré. Teď si třeba i vytvoříme tlak, ale ta koncovka vázne a tím pádem se nedaří ani přesilovky jako celek.“

Petr Nedvěd slaví v pátek čtyřicetiny, budete mu k nim chtít dát dárek v podobě tří bodů?
„Určitě, je to náš kapitán, takže určitě budeme, i když to nebude jednoduché. Musíme se odrazit od dnešního výkonu, který si myslím byl dobrý a také doufat, že nám to tam začne padat.“

Lukáši, děkuji za rozhovor.