Takový gól ve finále se nedá s ničím jiným srovnat, září po životní trefě Pavlík

Liberec - Stáli nad propastí, ale nesrazil je první inkasovaný gól, ani branka ze samotného závěru druhé třetiny. Junioři před zraky 1203 diváků Plzeň zaslouženě porazili 4:2, rozhodli přitom až v poslední minutě. V čase 59:10 si dorážku našel Šimon Pavlík. "Věděli jsme, že musíme dát gól, což se na konci podařilo," říká hrdina nedělního večera.

Bylo to pořádné drama! Co na zápas říkáš?
Od začátku jsme věděli, že to bude těžký zápas. Měli jsme ale výhodu domácího prostředí a chtěli jsme sérii vrátit zpátky do Plzně, a nejlépe samozřejmě až do sedmého zápasu u nás. Byli jsme pod tlakem, věděli jsme, že prohráváme 1:3 na zápasy a už nemáme co ztratit. Šlápli jsme do toho a vyšlo to. V první části se nám povedl obrat, což nás nakoplo. V poslední vteřině druhé třetiny jsme inkasovali, ale v kabině jsme si něco řekli a nakonec to skončilo, jak to skončilo.

Jak náročné se bylo vzpamatovat z inkasovaného gólu souběžně se závěrečnou sirénou druhé části?
Vždycky je špatné dostat gól do šatny, ale bohužel, stává se. Řekli jsme si, že se nic neděje, je to zkrátka 2:2. Věděli jsme, že musíme dát gól, což se na konci podařilo.

Utkání bylo dost tvrdé. Překonalo to předchozí zápasy?
Celá série je tvrdá. Je tam hodně hraničních zákroků, fyzicky je to rozhodně nejtěžší série, kterou jsme v letošním play-off hráli.

Jak se s tím po fyzické stránce perete? Už je to dlouhé...
Podle většina kluků z našeho týmu ještě takhle dlouhé play-off nikdy nehrála. Je to těžké, máme ale dobré regenerace a snažíme se na tom pracovat, abychom vydrželi co nejvíc... Třeba až do sedmého zápasu!

V poslední minutě jsi ve skrumáži vstřelil vítěznou branku. Vybavuješ si vůbec, jak se ti to povedlo?
Popravdě moc ne, dostal jsem pak do hlavy a mám ty vzpomínky takové zamlžené. Ale vím, že se ke mně odrazil puk a dal jsem to nějak pod beton. Samozřejmě to z nás pak spadlo, do konce zbývalo už jen padesát sekund.

Byl to pro tebe zatím životní gól?
Nad tím jsem úplně nepřemýšlel, avšak nejspíše ano. Dát takový gól ve finále, to se nedá s ničím jiným srovnat.

Jaké jsou vyhlídky směrem k úternímu duelu v Plzni?
Věřím, že do toho zápasu vstoupíme ještě lépe, vletíme na ně a znovu dáme nějaké rychlé góly. Snad sérii ještě vrátíme k nám do Liberce!