Teď se to obrátí k lepšímu, věří po první osmifinálové výhře Vratislav Kunst

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Starší dorost před zaplněnou Svijanskou arénou pořádně zabral a díky výhře 5:1 snížil v sérii se Třincem na 1:2. Důležitou čtvrtou branku vsítil obránce Vratislav Kunst! "Jsme rychlejší a silovější!" burcuje před čtvrtým duelem zadák s číslem 55.

Jak chutná první vysoká výhra v osmifinále?
Velice dobře. Venku jsme dvakrát prohráli, takže jsme to potřebovali. Věřím, že se to teď obrátí k lepšímu.

Zápasy v Třinci byly velmi těsné, většinou rozhodoval jediný gól. Dnes najednou jasný výsledek, co se stalo?
Dodržovali jsme všechno, co jsme si řekli. Hráli jsme dobře dozadu i dopředu. Všichni kluci to odmakali poctivě, gólman nás podržel, takže se všechno sešlo. Byli jsme výborní.

Myslíš, že rozhodlo domácí prostředí?
To určitě! Pomohlo nám to, ale důležité bude vyhrát i zítra a dotáhnout to v sobotu venku.

Lukáš Krenželok a Prezidentský pohár

Připsal sis jednu branku, kterou jsi vstřelil jako mazák. Jakou z ní máš radost?
Jsem velice šťastný – to je jasné! Ale je třeba zmínit výbornou práci Bedny (Jan Bednář), který to nehodil zbrkle na bránu, skvěle to vykličkoval a puk mi posunul. Já už jsem to měl jednoduché. Vystřelil jsem na první tyč, protože tam bylo hodně místa – a spadlo to tam!

Moc času na radost nemáte, hned zítra se hraje čtvrtý zápas...
Budeme slavit do půlnoci a pak se připravíme na další zápas. To je jasné. Dokázali jsme si, že je můžeme porazit.

Co bude zítra rozhodovat?
To samé co dnes. Disciplína, hra do těla, výborná defenziva a ofenziva to samé.

Jak bys zhodnotil Třinec jako tým? Co je jeho největší zbraní a co naopak hraje do karet vám?
Třinec nás nepřehrál ani na jejich hřišti, takže máme šanci. Myslím si, že jsme rychlejší a silovější tým. Ničím nás nemůžou překvapit.

Podívejte se na další ohlasy v podání brankáře Jakuba Hrstky a sestřih nejdůležitějších momentů 3. osmifinále: