Teď už to bude jen tvrdší a tvrdší, ví Mikuláš Jenčovský po výhře nad Brnem

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dvacítka do utkání s Kometou výborně vstoupila a byl to Mikuláš Jenčovský, kdo prolomil počáteční trápení v koncovce. Přestože pak Moravané výrazně zabrali, Liberečtí už si tři body vzít nenechali a zvítězili 3:1. "Myslím, že můžeme myslet na nejvyšší příčky. Musíme ale táhnout za jeden provaz," říká Jenčovský po předposledním kole základní části.

Souhlasíš, že to bylo docela divoké utkání?
Určitě. Nepovedla se nám druhá třetina, neplnili jsme v ní, co jsme chtěli. V kabině jsme se nicméně dali dohromady a třetí část jsme zvládli.

Co za nevydařenou druhou třetinou stálo? Najednou jste ztratili kontrolu nad zápasem...
Těžko říct. Kometa nás asi překvapila, ale nevím. Bylo to spíš o nás, nehráli jsme, co jsme si řekli.

Do zápasu jste na druhou stranu parádně vstoupili a v první části jste dominovali. Jen tomu nejdřív chyběly góly.
Bylo důležité, že jsme zůstali v klidu. Nebylo to snadné, měli jsme hodně šancí, ale nechtělo to tam spadnout. Ale zvládli jsme to prolomit a hned jsme naštěstí přidali další trefu.

Skóre jsi navíc otevřel právě ty.
Kluci puk hezky vybojovali a našli mě samotného před bránou, takže to byla rozhodně i jejich zásluha. Napadlo mě, že to přetáhnu na forhend a vyšlo to.

Co říkáš na výkon brankáře Daniela Krále, který vás hodně podržel?
Měli jsme tam pár tmavých chvilek, ale zachytal výborně a pomohl nám. Tleskám!

V závěru tam bylo i trošku více emocí. Je znát, že je základní část skoro u konce?
Jo, určitě. Tak to ale bývá každý rok. Teď už to bude jen tvrdší a tvrdší, emoce k hokeji patří.

Troufáš si těsně před koncem základní části odhadnout možnosti týmu?
Myslím, že můžeme myslet na nejvyšší příčky. Musíme ale táhnout za jeden provaz, nijak se nerozhádat a předvádět takový hokej, jako doposud.