Tereza Plosová nominována na zápasy s Korejkami!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Českou hokejovou reprezentaci žen do 16 let čeká mezi 27. a 30. prosincem kemp ve Slaném. Součástí budou i dva přípravné duely proti výběru Jižní Korey. Na akci přitom nebude chybět teprve třináctiletá Tereza Plosová!

Tereza Plosová patří mezi významné talenty naší akademie. Už od jedenácti let nastupuje v první lize žen, k tomu ještě přidává starty mezi chlapci. Letos ji máme možnost vídat ve výběru libereckých osmáků.

Nadějná útočnice se může pochlubit naprosto impozantními čísly. Loni ve třinácti zápasech seniorské ženské soutěže nastřádala dech beroucích pětatřicet bodů za dvacet branek a patnáct gólových přihrávek. Také tento rok má mezi dospělými našlápnuto podobně skvěle, za šest utkání už stihla dvanáct tref a tři asistence.

Nyní bude mít příležitost rozšířit také reprezentační statistiky. Za výběr do šestnácti let už nastoupila do pěti střetnutí, v nichž si připsala bilanci 1+1. Gratulujeme k nominaci a přejeme mnoho štěstí!

Nominace českého týmu:

Michaela Hesová, Nicol Příhodová (obě HC Sparta Praha), Barbora Hromádková (HC Stadion Litoměřice), Markéta Mazancová, Eliška Hotová (obě HC Příbram), Anežka Hračová (HC Uničov), Tereza Mašková (HC Stadion Cheb), Anna Vaníčková (HC Spartak Žebrák), Adéla Wojnarová, Klára Sobolová (obě HC RT TORAX Poruba), Veronika Janotová (HC Vlci Český Těšín), Karolína Veverková (HC Tygři Klášterec nad Ohří), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood Huskies, USA), Adriana Dubová (HC Chrudim), Adéla Šapovalivová (HC Berounští Medvědi), Tereza Pištěková (HC Lvi 2009), Adéla Trnková (HC Spartak Choceň), Tereza Plosová (Bílí Tygři Liberec), Dominika Malicka (HC Oceláři Třinec), Viktorie Jílková (HC Rokycany), Natálie Brichová (SK Sršni Kutná Hora), Aneta Dýcková (HC Rytíři Kladno).