Tomáš Filippi: Zápas rozhodly naše výborné přesilovky i oslabení

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec – První extraligový zápas nové sezony zvládli Tygři pod střechou Home Credit Areny na jedničku a porazili Pardubice s vysokým skóre 7:1. Šelmy se však nechtějí na první úspěšné utkání dlouho ohlížet, jak potvrdil svými slovy v našem rozhovoru i Tomáš Filippi, jenž si připsal v zápase gól a dvě asistence. „Dnes bereme tři body, zítra se na to ale už nikdo ptát nebude a my se budeme soustředit na nedělní zápas s Olomoucí,“ připomíná liberecký útočník.

Po delší době znovu zažili extraligovou atmosféru. Jaké jsou pocity po první výhře sezony?
Dlouho jsme nehráli, takže jsme opravdu rádi, že jsme to takto zvládli. Měli jsme výborná oslabení i přesilovky, to rozhodlo utkání.

Co bys řekl ke svému gólu z pravého kruhu, kdy ti nahrával Ladislav Šmíd?
Láďa tam parádně naznačil, myslím, že gólman mu trošku skočil na to, že bude střílet, ale on mi jen posunul puk do strany. Pak už šlo jen o to trefit bránu.

Zklamalo tě něčím Dynamo?
Nerad bych Pardubice hodnotil, myslím, že my jsme hráli dobře a soustředil bych se i nadále jen na náš výkon.

Jak velké povzbuzení do dalších zápasů je výhra o šest branek?
Jsem názoru, že je jedno, jestli vyhrajeme 7:1 nebo 1:0. Samozřejmě bereme tři body, ale zítra už se na to nikdo ptát nebude a budeme se soustředit na nedělní klání s Olomoucí.

První část byla vyrovnaná, ale pak už jste kralovali vy. Čím to bylo, že se utkání během druhé třetiny zlomil ve váš prospěch?
Myslím si, že to bylo tím, že jsme výborně ubránili oslabení tři na pět, které trvalo skoro dvě minuty. V našich přesilovkách jsme potom byli nebezpeční a skórovali jsme.

Jak důležité pro vás je, že se rozhodl pokračovat Láďa Šmíd?
Všichni asi víme, jak je to pro tým podstatné. Jeho čtyři asistence v utkání mluví za vše. Láďa je fantastický hráč a ještě lepší kluk do kabiny, takže jsme jen rádi, že se rozhodl dál v Liberci hrát.