Tomáš Klimenta po Třinci: Věřil jsem, že Bonk nájezd nedá

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílí Tygři si podruhé během posledních pár dní poradili s Třincem. Tentokrát ho zdolali v prodloužení 3:2. Jednou brankou se prosadil v utkání Tomáš Klimenta, který tečoval za Hamerlíka v první periodě nahození od modré. „Gólman puk asi neviděl. Byla to prapodivná branka,“ okomentoval svou trefu v zápase liberecký patriot, který nově nosí bílé brusle.

Tomáši, jak bys hodnotil dnešní zápas?
Bylo to hodně divoké. První dvě třetiny jsme nehráli špatně a měli jsme i pár šancí. Třinec ale ve třetí části přidal a mohl rozhodnout. Nakonec jsme rádi, že jsme to dotáhli do prodloužení a tam urvali bod navíc.

Na začátku jste prohrávali o dvě branky. To byl asi hodně nepříjemný start do utkání?
Určitě to není nic příjemného, ale tušili jsme, že se s tím zápasem dá něco udělat. Hrál se hodně otevřený hokej a měli jsme spoustu šancí. Hlavně v první třetině jsme měli docela i tlak. Nakonec se nám podařilo brzo snížit, což bylo super.

Tvá branka na 1:2 byla docela kuriózní. Mohl bys jí popsat?
Marek Trončinský nahazoval puk na branku. Snažil jsem se ho sklepnout, což se mi povedlo. Spadl na hranu, odrazil se od ledu a přeletěl gólmana, který ho asi neviděl. Branka byla prapodivná, ale někdy takové prostě padají.

Radost Tomáše Klimenty ze vstřelené branky.

A jak to bylo s gólem na 2:2? Asi přišel na poslední chvíli?
My jsme chtěli vyrovnat a snažili jsme se. Třinec hrál ale výborně. Sehráli jsme dobře přesilovou hru. Bylo šest minut do konce, takže v hokeji je to ještě hodně času.

Jak moc Ti zatrnulo, když Lukáš Derner fauloval Radka Bonka a bylo nařízeno trestné střílení?
Bylo nám hodně krušno. Viděl jsem, že jede Bonk, takže jsem věřil, že nedá.

Čím sis byl tak jistý, že nedá?
Nevím. Asi mi nepřijde jako typ na nájezdy. Viděl jsem, že tam jde Vošvec (Tomáš Vošvrda), takže jsem věřil, že to chytne.

V prodloužení přišla ale další horká chvilka, kdy byl do konce utkání vyloučen Tomáš Urban. Věřil jsi, že prodloužení dotáhnete aspoň do nájezdů nebo jsi už nedoufal?
Asi bych lhal, kdybych řekl, že jsem věřil. Bylo tam celých pět minut ve třech a ještě proti Třinci, který má vynikající přesilovky. Zápas se ale vyvinul takhle. Jednomu hráči přeskočil puk hokejku a se štěstím jsme dali gól a vyhráli.

Podruhé během pěti dnů jste hráli proti Třinci. Jak se připravuje na soupeře, se kterým hrajete tak často?
My jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. V Třinci jsme sice vyhráli, ale nehráli jsme tam dobře. Chtěli jsme doma hrát jinak a trochu na ně zatlačit, což se nám myslím povedlo.

Tomáši, máš bílé brusle. Tenkrát je nosil v dresu Tygrů Václav Nedorost. Co tě k tomu vedlo si je také pořídit?
Byla to víceméně náhoda. Brusle neměly být celé bílé, ale když jsem je vybalil tak byly. Já jsem je původně nechtěl kompletně bílé, ale beru to normálně. Není to nic zvláštního.

Nepoužíval jsi tedy sprej na doladění bílého odstínu jako Václav Nedorost?
On asi nevěděl, že se vyrábí bílé. (Smích). Já jsem si je normálně objednal.