Tomáš Klimenta pod lupou při návratu na liberecký led

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Není to tak dávno, co se jeden z desítky nejproduktivnějších hráčů libereckého celku, Tomáš Klimenta, vrátil do podještědského týmu z hostování v severomoravském Třinci. Tam hrál přesně podle představ Severočechů a nabral zpět potřebnou formu. To dokázal už v prvním domácím zápase za svůj tým, když si připsal tři body za gól a dvě asistence. Liberecká redakce jej sledovala pod páteční lupou.

Momenty libereckého střelce

0:01 - Tomáš je částí zahajovací formace Bílých Tygrů, kde figuruje jako levé křídlo Petra Nedvěda. Ve svém prvním, dvaačtyřicet vteřin dlouhém střídání, si připisuje jeden přesný pas.

5:09 - "Klimoš" je na ledě při liberecké brance, která otevřela skóre. A nejen to, na Kudrnovu přesilovkovou trefu si dokonce připsal druhou asistenci.

7:35 - Při druhém libereckém gólu už hraje Klimenta větší roli. Nejenže si při přesilovce vytvořil prostor u pravého hrazení, ale také našel na modré čáře Vladimíra Rotha a právě ten vybídl Nedvěda k přesné střele.

Tomáš Klimenta se při návratu do Tipsport areny zablýskl gólem a dvěma asistencemi.

20:01 - Při svém prvním shiftu ve druhém dějství se Tomáš opět představuje jako skvělý nahrávač, když posunul puk před brankoviště do běhu Nedvědovi, který ale nádherný pas neproměnil v branku.

31:18 - Krátce po prvním zlínském gólu odpovídá Klimenta svou první brankou od návratu z hostování v Třinci. Do mezikruží dostal přihrávku od Nedvěda a nekompromisně zacílil svůj volej za záda Jakuba Sedláčka.

38:09 - Tomáš nastupuje ke svému poslednímu střídání v prostřední třetině a připisuje si v něm hned dvě střely z velice nadějné pozice. V obou případech však zasahoval Sedláček neomylně.

48:45 - V polovině poklidné třetí třetiny se Klimenta rozhodl nahodit kotouč do pásma, kde ho poté sebral jiný z domácích hráčů a vystřelil z úhlu na branku. Tomáš jeho střelu tečoval, ale Sedláčkův beton si s ní poradil.

55:22 - Při snaze vyvézt kotouč ze středního pásma se "Klimošovi" povedlo vybojoval faul. Zlínský mladík Lukáš Finsterle si tak připsal dvouminutový trest za hákování.

56:54 - Tomáš nastupuje do přesilovky, kterou sám vybojoval a když se k němu na brankoviště dostal asi po minutě kotouč, zamířil a vyslal ostrou střelu z blízkosti na Sedláčka, který ji však vyrazil do rohu.

Tomáš Klimenta hodnotí svůj výkon:
"Utkání se celkem povedlo a dokázali jsme proti Zlínu vyhrát. Já osobně jsem dal jednoho šmudláka, takže jsem rád."