Mládežnický hokej

Trenér Vojtěch Fiala o začátku sezóny z pohledu šesté a osmé třídy

Liberec - Svěřenci trenéra Vojtěcha Fialy mají za sebou úvodních pět kol soutěže. Osmáci i šesťáci shodně čtyři z nich vyhráli a v jediném na svého soupeře nestačili, v obou případech to také byla pražská Sparta.

Trenér Vojtěch Fiala o zápasech osmé třídy

„Začátkem září odstartovaly Žákovské soutěže, kdy ve skupině C došlo oproti minulým sezonám k několika změnám v týmovém obsazení. Do jiných skupin odešla družstva Slavie a Letňan, ale přibyli jiní soupeři z Prahy, Sparta a Kobra. Právě pražská Sparta patří dle mě v tomto ročníku mezi nejlepší týmy v Čechách. Po prvních pěti kolech máme bilanci čtyř výher a jedné prohry a to právě s pražskou Spartou, na kterou jsme v domácím zápase nestačili poměrem 1:6. Z vítězných zápasů si ceníme zejména výhry v Pardubicích, kde jsme otočili stav 4:1 pro domácí tým z první třetiny na konečných 5:8. Tam mužstvo ukázalo, že se umí porvat i s nepříznivým vývojem a své zbraně nepoloží předčasně."

Výsledky osmé třídy
1. kolo: Liberec - Hvězda Praha 10:6
2. kolo: Kobra Praha - Liberec 5:14
3. kolo: Liberec - Sparta Praha 1:6
4. kolo: Pardubice - Liberec 5:8
5. kolo: Liberec - Chrudim 17:1

Trenér Vojtěch Fiala o zápasech šesté třídy

„V lize šestých tříd se podobně jako u osmáků vyměnilo několik týmů mezi skupinami, což nám přineslo do Žákovské ligy nové soupeře. Po pěti zápasech je naše bilance čtyři výhry a jedna prohra. Domácí porážka s pražskou Spartou 4:6 mrzí, jelikož i dva předchozí letošní duely odehrané v rámci přípravy s tímto soupeřem byly velmi vyrovnané a je škoda, že na výhru a remízu z přípravy jsme navázali prohrou v mistráku. Další těžké zápasy s Hradcem nebo Mladou Boleslaví nás čekají v nejbližší době, tak se těšíme a věřím, že se na tyto duely poctivě připravíme a za čtrnáct dní budeme číst pozitivní reporty z těchto duelů."

„Tým ročníku 2006 jsou opravdoví tygří bojovníci a těší nás, že se skvěle začlenili do kolektivu i naši noví hráči Terka Plosová, Hamudi Moussa a také hráči z ročníku 2007 Adrien Bartovič a David Rozsíval."

Výsledky šesté třídy
1. kolo: Liberec - Hvězda Praha 7:5
2. kolo: Kobra Praha - Liberec 4:13
3. kolo: Liberec - Sparta Praha 4:6
4. kolo: Pardubice - Liberec 5:6
5. kolo: Liberec - Chrudim 13:5

Související