Rozhovory

Trénoval jsem s partou v Montrealu, říká Melancon a těší se na sezonu

Liberec – Kanadský obránce T. J. Melancon už se po létě v zámoří vrátil do Liberce a připravuje se s týmem na nadcházející extraligový ročník, který vyhlíží s velkou chutí. „Bylo příjemné se zase po dlouhé době vidět s rodinou,“ popisoval svůj čas v rodné zemi.

Chystáš se na druhou sezonu v dresu Tygrů. Co tě nejvíc zaujalo v té předchozí?
Kluci v kabině a diváci. Fanoušci tady jsou šílení. Můžu určitě říct, že atmosféra je zde úchvatná, mnohem lepší než za mořem.

Jak jsi strávil svoji dovolenou?
Vrátil jsem se domů, abych navštívil svoji rodinu, protože jsem ji dlouho neviděl. Bylo to tam příjemné. Strávil jsem čas se svými nejbližšími, zacvičil si a dopřál si i malou dovolenou.

Zapojil ses do nějaké mimosezonní přípravy?
Trénuju v Montrealu s dobrou partou kluků, většinou profesionálů. Je to pro mě trochu obtížnější, protože většině z nich začíná soutěž později než mně, jelikož hrají v Severní Americe, kde je to tak nastavené. Ale jinak si nemůžu stěžovat. V Liberci máme přípravný kemp a ten nás vždycky na novou sezonu připraví.

Jak často se v létě dostaneš na led?
Mimo sezonu tak dvakrát až třikrát týdně.

Jak se cítíš před nadcházejícím začátkem extraligy?
Skvěle, máme tu úžasnou partu. Hlavně pak musíme jít zápas od zápasu.

Jak moc si myslíš, že rozhodnutí Ladislava Šmída ukončit jeho kariéru ovlivní obrannou kostru týmu?
Je velmi těžké nahradit takového hráče. Dost možná to byl nejlepší obránce v lize, takže to bez něj nebude vůbec jednoduché. Všechny nás toho hodně naučil. Na druhou stranu jsme hráli dobře i bez něj, když byl minulý rok zraněný, ale i tak bude jeho absence v týmu znát.
Související