Tři body z Třince pro nás mají cenu zlata, říká Lukáš Krejčík

Date of publication Author Daniel Ježek

T ř i n e c - Liberečtí se pro ztracené body z minulého utkání vydali na led obhájců titulu z Třince. Ačkoli do utkání vstoupili lépe Oceláři, z vítězství se nakonec raduje družina z pod Ještědu. Za utkáním na území Slezska se ohlíží Lukáš Krejčík.

Šlágrem čtrnáctého kola byl souboj mezi aktuálním mistrem z Třince a loni po základní části druhými Bílými Tygry z Liberce. Divácky atraktivní hokej, hraný s velkým nasazením, střelecky otevřeli Oceláři. Hosté z Liberce ale ještě do přestávky srovnali a třemi brankami z prostřední dvacetiminutovky rozhodli o svém zisku tří bodů. Dvě branky Severočechů vsítil Lukáš Krejčík. „Dneska jsem od trenérů dostal příležitost hrát v první lajně po boku vynikajících hráčů. Příležitost jsem chtěl využít co nejvíc a pomoci tak týmu,“ líčil Lukáš Krejčík své páteční vystoupení.

Střelecké chvíle mladého útočníka, který začínal s hokejem v Mladé Boleslavi, přišly v desáté a 36. minutě. Krejčík nejprve prostřelil brankáře Francouze po pasu Jaroslava Kudrny, druhou branku pak zaznamenal po chybě domácí defenzívy. „Mé druhé brance předcházelo nahození puku na branku Třince. Kotouč se následně odrazil od Lukáše Zíba před branku. Brankář nejprve vyrazil kotouč před sebe, má dorážka pak už byla gólová. Já jsem viděl puk a snažil se ho propasírovat mezi betony třineckého gólmana. To se povedlo a nás to nakoplo k dalším brankám,“ popsal Krejčík svou druhou trefu v utkání.

Lukáš Krejčík se trefil letos v extralize potřetí.

Třineckou psychiku pak nahlodaly další dva rychlé góly Bílých Tygrů. Třetí zásah měl na svědomí Michal Bárta, který chladnokrevně zakončil únik, do kterého se dostal po perfektní přihrávce Antonína Duška. Černou pětiminutovku Třince pak završil kapitán Liberce Petr Nedvěd, který dokázal využít přesilovku a půlminutu před koncem druhé části poslal hosty do tříbrankového vedení.

„Pro domácí to zcela určitě byla velká rána na psychiku. Když se tady v Třinci dostanete do většího vedení, tak se hned mnohem lépe hraje,“ uvědomoval si hráč s číslem 89 na zádech a pokračoval. „Pak se nám navíc podařilo přidat krásné dvě branky. To, že jsme domácím odskočili na víc gólů, určitě rozhodlo utkání. Ve třetí třetině jsme to už nějak ubránili,“ komentoval Lukáš Krejčík vývoj posledních pětadvaceti minut utkání.

Domácí trenéři sáhli před střetnutím k překvapivé volbě na postu strážce svatyně. Místo Petera Hamerlíka se do třinecké branky postavil ústecký Pavel Francouz, který je u Ocelářů na střídavé starty. Liberecké tato varianta poněkud zaskočila. „Určitě nás to překvapilo. Na rozbruslení jsme si mysleli, že bude chytat Hamerlík. Pak jsme si všimli, že je v brance Francouz,“ řekl rodák ze středočeského Nymburka.

Nasazení Lukáše Krejčíka do první lajny bylo známo již ze včerejšího tréninku. Krejčík, který dohrával v první formaci poslední zápas s Plzní, tak trochu tušil, že by mohl opět nastoupit po boku Petra Nedvěda a Jaroslava Kudrny. „Protože je Milan Bartovič zraněný, tak jsem v koutku duše doufal, že by mě trenéři mohli opět nasadit do první formace. Jejich rozhodnutí určitě ovlivnil i poslední zápas v Plzni, kdy jsem vlastně dohrával zápas v první pětce,“ popsal mladý forward rozhodnutí trenérského dua Kalous – Pešán.

Liberecké zdobila čtyřzápasová série vyhraných zápasů. V posledním, třináctém kole ale svěřenci trenéra Kalouse nestačili na rozjetou Plzeň. Tři body urvané na ledě aktuálního mistra proto mají vysokou hodnotu. „V dnešním utkání jsme chtěli potvrdit body, které jsme získali v minulých utkáních. To se nám povedlo a jsme za velmi rádi. V Třinci se navíc strašně těžko vítězí, proto ty tři body mají pro nás hodnotu zlata,“ uzavřel Lukáš Krejčík ohlédnutí za zápasem.