Tři góly ve třech zápasech? Jsem šťastný, že mi to tam padá, usmívá se Klapka

Date of publication Author Martin Pacák

Mladá Boleslav/Liberec - Bílí Tygři si na Štěpána připsali letošní premiérový skalp rivala z Mladé Boleslavi. A svůj nemalý podíl na tom nese mladý útočník Adam Klapka, jenž v úvodu zápasu přidal už třetí zásah z posledních tří utkání. „Byli jsme napjatí, protože se nám tu v minulosti moc nedařilo. Po mém gólu to z nás spadlo a začali jsme hrát náš hokej,“ komentoval posléze svou trefu.

Jak se jako mladý hráč koukáš na tradiční rivalitu mezi Libercem a Mladou Boleslaví?
Skutečně blízce se s tím seznamuji až teď. Ale již dříve, když jsem se na zápasy áčka chodil dívat, jsem to vnímal. Lidé to celkem prožívají, takže vás to nemůže minout.

Hned z první liberecké šance se ti podařilo otevřít skóre, nabudilo vás to?
Myslím, že určitě. Byli jsme napjatí, protože se nám v minulosti v Boleslavi moc nedařilo. Po mém gólu to z nás spadlo a začali jsme hrát náš hokej, který hrát chceme.

Bylo to z tvého pohledu hodně vyhecované?
Ano, my to tak teď máme u každého utkání, protože potřebujeme vyhrávat. Ale nebylo to nic extra, asi jako s každým jiným soupeřem.

Bruslaři ve druhé periodě vyrovnali velice kuriózním gólem od vlastní branky. Nebál ses v ten moment, že by vás to mohlo psychicky položit?
Bohužel se to občas stane, a to třeba i v NHL. Za to Kvaky (Petr Kváča, pozn. red.) nemůže, holt se to odrazilo blbě od ledu. My si z toho nic nedělali a pokračovali dál.

Poté vás Petr Kváča navíc podržel kvalitními zákroky, že?
Přesně tak. Sice dostal blbou branku, ale pak další dvě vychytal. Není to rozhodně nic, za co bychom ho vinili.

„Každým zápasem se cítím lépe“

Tobě samotnému se v hlavním týmu poměrně daří, panuje u tebe spokojenost?
Zatím ano. Jak po týmové stránce, tak po té osobní. Jsem rád, že tu jsem a že mohu za Liberec hrát.

Zvedá se ti sebevědomí? Dal jsi gól ve třech zápasech po sobě...
Určitě! Jsem šťastný, že mi to tam padá. A na sebevědomí to samozřejmě vliv má, cítím se s každým jedním zápasem lépe.

K tomu se dostáváš i na přesilovky. To pro hráče tvého věku musí být skvělé, ne?
Tady v Liberci byli v posledních letech hráči, kteří jsou naprosto jinde. Je bomba, že tam můžu hrát já.

Tygři si v sezoně prošli svou krizí, nyní se ale zdá, že se blýská na lepší časy. Je to tak i podle tebe?
Něco jsme si k tomu párkrát řekli. Aktuálně se nám daří plnit, co po nás trenéři chtějí. Vyhráváme a všichni jsou spokojení. Doufejme, že to tak bude pokračovat i nadále.

FOTO: Jan Pavlíček (BK Mladá Boleslav)