Trončinský opět v národním týmu. Jsem rád za šanci, říká

Date of publication Author Martin Pešout

Chomutov - Objevil se na listopadovém Karjala Cupu, v reprezentačním dresu nechybí ani při moskevském Channel One Cupu. Obránce Bílých Tygrů Marek Trončinský prožívá perfektní sezónu a formu z Liberce si přenáší i do národního týmu. „Snažím se využít příležitost,“ tvrdí třiadvacetiletý obránce.

Marek Trončinský nastoupil i v zahajovacím utkání Channel One Cupu v rámci domácího střetnutí v Chomutově proti Švédsku. Vytvořil třetí obrannou dvojici s Lukášem Krajíčkem. Ani jejich snažení však porážce českého celku nezabránilo. „Vstřelili jsme rychlý gól, který měl bohužel opačný efekt, než jsme potřebovali. Místo toho, aby Švédy srazil, tak je naopak povzbudil,“ hřímá Trončinský.

Česká reprezentace vstoupila do utkání nejlepším možným způsobem a v první třetině si vytvořila spoustu šancí. Jenže se nedokázala výrazně střelecky prosadit a vytvořit si větší gólový náskok. „Postupem času nás motali, ve druhé třetině nám vstřelili dva góly. Potom už jsme to nedokázali zvrátit,“ lituje.

Trončinský: Tak rychlý gól jsem ještě nezažil

Chomutovskou arénu nadchla úvodní trefa Petra Průchy. Po pěti sekundách hry! „Takhle brzký gól jsem ještě nezažil,“ uvažuje Trončinský. „Bohužel jsme si mysleli, že se nám pak bude hrát lépe. Jenže opak byl pravdou. Švédsko bylo velmi těžkým soupeřem. Hrálo výborně, my jsme se neprosadili v koncovce,“ bilancuje.

Český tým sahal po vyrovnání v samém závěru, švédský gólman však drtivý nápor ustál. „Šance jsme si vypracovali. V poslední minutě při power-play jsme získali ještě přesilovku. Fasth nás ale vychytal. Musíme to hodit za hlavu,“ burcuje.

Trončinský si pochvaloval atmosféru. Diváci v hale vytvořili hokejistům skvělé prostředí. „Fanoušci nás povzbuzovali po celý zápas. Bylo to parádní. Jen škoda, že jsme je nepotěšili vítězstvím,“ říká.

Čeští hokejisté tak zahájili vystoupení na druhém letošním podniku v rámci Euro Hockey Tour porážkou. O víkendu v moskevské Megasports Aréně se pokusí o nápravu. „Zbývají nám ještě dva zápasy. Oba chceme vyhrát. Čeká nás také silné domácí Rusko, chceme se ale poprat o dobrý výsledek,“ vzkazuje.

Odchovanec ústeckého hokeje v poslední době nechybí v sestavě reprezentačního kouče Hadamczika. Po listopadovém Karjala Cupu dostal pozvánku i na další turnaj. „Rozhodně bych ale neřekl, že se v reprezentaci zabydluji. Když dostanu šanci, snažím se ji využít. Jsem rád za každý zápas. Víc nad tím nepřemýšlím,“ uzavírá.