Turnaj kvůli výsledku nemůžu hodnotit pozitivně, mrzelo Tomáše Filippiho

Moskva - Jedním ze dvou libereckých vyslanců na Channel One Cupu v Moskvě byl Tomáš Filippi. Ten odehrál všechny tři zápasy v prvních dvou formacích a trenér Miloš Říha ho nasazoval do klíčových situací. „Trenérovy důvěry si vážím, doufám, že jsem mu ji alespoň trochu splatil," říká liberecký útočník, jenž si na turnaji připsal jeden gól a jednu asistenci.

Jak bys zhodnotil utkání se Švédskem?
Bylo to těžké. Nevyhovoval nám moc čas, kdy se zápas hrál, proti Rusku jsme skončili docela pozdě a proti Švédsku jsme začínali už ve dvě. Bylo pro nás těžké se připravit. Trochu jsme zaspali úvod toho zápasu, potom jsme se už do toho dostali, ale to bylo moc pozdě. Nějaké šance jsme tam měli, to oni však taky. Marek Langhamer nás tam podržel, kdyby to v druhé třetině bylo 0:3, nikdo by se nemohl divit. Pořád jsme se drželi v zápasu, bohužel se nám ale nepodařilo vyrovnat.

Jak se to lišilo od toho zápasu s Ruskem?
Ty zápasy na mezinárodní úrovni jsou obecně hodně podobné, všechny týmy skvěle bruslí. Jsou to nejlepší hráči svých zemí, takže každé utkání má velkou kvalitu. Nějaký rozdíl bych tam úplně nehledal.

Ty jsi byl u jediného českého gólu proti Švédsku, jak jsi tu situaci z tvého pohledu viděl?
Bylo to v přesilovce, dobře se to tam sešlo. Já to nahrál na modrou Kubovi Jeřábkovi, ten to dal Zohymu (Hynek Zohorna, pozn. red.), který to trefil parádně.

Jak jste jinak spokojeni s celým turnajem?
Vzhledem k tomu, že jsme skončili poslední, to nemůžu hodnotit pozitivně. Když to vezmu zápas od zápasu, tak proti Finsku byla škoda, že jsme si nechali dát ten vyrovnávací gól. Tam jsme mohli mít tři body. V duelu s Ruskem na nás domácí vlétli, kdybychom prohrávali o čtyři góly po prvních deseti minutách, nikdo by se nemohl divit. Šimon Hrubec nás tam výborně podržel. Z toho zápasu je pro nás bod zlatej, sice jsme sahali po třech, musíme ale být nohama na zemi. O utkání proti Švédsku jsem už mluvil, toho je taky škoda.

Ty jsi byl i na Karjale, kterou jste vyhráli, byl mezi těmi turnaji nějaký rozdíl?
To si nemyslím, bylo to hodně podobné. Akorát Rusové měli silnější sestavu. Tu ale mají před domácím publikem vždycky.

Od trenéra Říhy jsi dostával hodně prostoru, chodil jsi i na přesilovky, toho sis asi musel vážit...
Určitě je to lepší, než kdybych hrál jen pět minut zápas. Jsem za to rád, snad jsem trenérovi důvěru alespoň trochu splatil.

Teď se vracíš do Liberce, budeš mít volno?
Jo, pondělí mám volné, možná i úterý, to se ještě domluvíme.

Liberec má teď před sebou težká utkání, nejdříve Hradec, pak Sparta...
To je pravda, v extralize už ale není lehkého zápasu. Hradec se v tom teď trošku máchá, ale je to ohromně kvalitní soupeř.