Ubojovaná výhra? Nejsme v situaci, kdy bychom vyhrávali 6:0, říká Rosandič

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři navázali na výhru proti Litvínovu a v úterním zápase před svými fanoušky zvítězili 3:2 nad Karlovými Vary. Výhra se přitom nerodila lehce, nicméně taková utkání teď šelmy potřebují. „Byli jsme disciplinovaní a hráli jsme hodně dobře fyzicky. To je klíč k tomu, jak vyhrávat zápasy,“ svěřil se Michal Birner.

Úvodní část duelu s Karlovými Vary vyšla lépe hostům, kteří se také dostali do vedení. „První třetina byla z naší strany hodně mdlá,“ byl po zápase kritický Michal Birner. Po přestávce se ovšem Tygři podle zkušeného forvarda rozehráli: „Zlepšili jsme pohyb a vytvořili jsme si díky tomu šance.“

Podobně mluvil také obránce Jan Štibingr, který si v utkání připsal dvě asistence a zaznamenal vůbec svůj první bodový večer v libereckém dresu. „Konečně jsme zlomili sérii proher a začali hrát tak, jak chceme. Pořád jsme neproměnili dost šancí, to ale přijde. Teď je hlavní, že jsme získali dvě vítězství za sebou,“ oddechl si mladý bek. „Hráli jsme dobře náš systém a byli jsme ostří. Je vidět, že to funguje. Předtím nám toto chybělo,“ pokračoval Štibingr.

Asistent trenéra Jiří Kudrna o těsné výhře

„Naše zápasy jsou si teď hodně podobné, jsou to vyrovnané bitvy. Předtím jsme řadu z nich těsně prohráli, tentokrát to bylo opačně. Extraliga je hodně vyrovnaná a do každého utkání musíte jít naplno. O to více jsme rádi, že jsme vítězství vybojovali.“

Jednu z jeho přihrávek si připsal i při vyrovnávacím gólu Michala Birnera, když od modré trefil zadní mantinel a jeho starší spoluhráč poté puk dorazil za čáru. Útočník s číslem 16 vzápětí svou teprve druhou trefu v tomto ročníku pořádně oslavil, což u něj nebývá moc zvykem. „Mám týmu pomáhat tím, že budu dělat body. Když se mi to nedaří, neodvádím svou práci dobře. Malinko jsem na to myslel, ale radost jsem měl především z toho, že to byl důležitý gól vydřený celou lajnou,“ vracel se Birner k situaci.

I díky němu si tak svěřenci Patrika Augusty připsali velmi důležité tři body a přeskočili Karlovy Vary v tabulce. Vítězství to bylo opět velmi těsné, sami hráči ovšem ani nic jiného neočekávají. „Nejsme v situaci, kdy bychom vyhráli třeba 6:0. My teď potřebujeme takovéto těžké výhry, při kterých si dokážeme, že můžeme zvrátit i nepříznivý vývoj zápasu,“ řekl na závěr obránce Mislav Rosandič. Michal Birner si svůj gól pořádně vychutnal