V obraně ještě trošku lítáme, hodnotí kapitán U17 Tomáš Trunda

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Liberecká sedmnáctka má za sebou čtvrté klání, kdy se na domácím ledě utkala s Duklou Jihlava. Téměř celý zápas Tygři prohrávali o jednu branku a iniciativu převzali až v poslední periodě, ale Jihlava v poslední minutě srovnala na 4:4. Rozhodnout musely až nájezdy, kde byli však úspěšnější liberečtí mladíci! Kapitán týmu Tomáš Trunda si v utkání navíc připsal dvě branky a jednu asistenci.

Jak bys zhodnotil těžké utkání s Duklou?
Jihlava je rozhodně kvalitní soupeř. Ze začátku jsme ji trošku podcenili, když jsme dostali rychlý gól, ale potom jsme se sebrali.

Jihlava dala ve druhé třetině nečekanou branku z ostrého úhlu. Nerozhodilo vás to trošku?
Myslím, že ano. Našeho gólmana jsme ale uklidnili, že se nic nestalo, aby nevěšel hlavu, a jeli jsme dál. Bylo pak důležité, že to zavřel na nájezdy.

V prvních dvou zápasech jste byli stoprocentní s bilancí 16:0 na góly. V čem byla ta síla?
Na začátku rozhodovala hlavně kvalita soupeře, dostali jsme proti sobě slabší týmy, takže jsme hráli i pomalejší hokej. Ale musím říct, že útok máme opravdu silný včetně naší souhry.

Proti Boleslavi jsi vsítil jednu branku, dneska jsi skóroval dokonce dvakrát. Bereš to jako střeleckou formu?
To bych úplně neřekl, jen se mi poslední dobou více dařilo. (úsměv) Za každý gól jsem dost rád.

Zápas s Boleslaví i s Jihlavou vám možná ukázal, kde máte zapracovat. Co je tedy špatně?
Pracovat musíme hlavně na obraně, trošku tam ještě lítáme.

Co vás v sobotním zápase brzdilo, že jste až do poslední třetiny museli gólově dotahovat?
Řekli jsme si, že nesmíme dělat zbytečné tresty, protože některé tam byly. Na druhou stranu jsme některá oslabení dobře ubránili.

Příští týden vás čekají Pardubice. Budete se nějak speciálně připravovat?
Nijak speciálně ne, ale budeme se na ně koncentrovat a pracovat na slabinách, protože minulý rok nás porazily.