Liberec - Mladší dorostenci prohráli se Spartou 0:2 na zápasy. Oba dva duely přinesly obrovské bitvy, ve kterých Tygři těsně soupeři podlehli. O konci v play-off i následujícím programu promlouvá Benjamin Vomáčka. „Zlomil nás čtvrtý gól, druhá třetina určitě rozhodla," říká šikovný útočník na úvod.

Proč si myslíš, že to nevyšlo?
Bohužel jsme vstřelili méně gólů než soupeř. Neproměnili jsme jasné příležitosti.

Co říct k prvnímu zápasu na ledě Sparty?
Dobře jsme vkročili do zápasu, vstup do druhé třetiny se nám bohužel nevyvedl a dostali jsme branky. Proti Spartě se těžce obracejí nepříznivé stavy, mají v útoku obrovskou sílu.

Co jste si říkali před sérií? Sparta byla v základní části lídrem, navíc vloni slavila triumf.
Říkali jsme si, že nemáme vůbec co ztratit a můžeme jedině překvapit. Také jsme tak hráli, šli jsme do toho naplno. Bohužel to nevyšlo.

Kdybys měl rozebrat druhé utkání. Vstup do něho byl fantastický, vedli jste 2:0.
To je sice pravda, jenže poté jsme neproměnili další šance a do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, inkasovali jsme. Zlomil nás čtvrtý gól. Druhá třetina byla určitě v konečném součtu rozhodující.

Za stavu 3:4 jsi měl na konci zápasu dobrou příležitost, když gólman Sparty ležel na ledě. Jak si ji viděl svým pohledem?
Chtěl jsem to dávat k tyči, bohužel jsem jí společně s betonem trefil. Nevyšlo to.