Ve vyrovnání věřila celá střídačka, říká Klapka po stíhací jízdě s Olomoucí

Date of publication Author Redakce

Liberec - Znovu se trefil a mezi novináře přišel jako hráč zápasu na liberecké straně, přesto nemohl být Adam Klapka po souboji s Olomoucí spokojený. Bílí Tygři si dvěma slepenými góly ze třetí části zajistili prodloužení, které však patřilo Hanákům. Povedená Klapkova střela tedy pomohla k bodu. "Když jsem v těchto místech, tak nemířím. Je to spíš intuitivní," ohlíží se mladý útočník za svojí trefou.

Souhlasíš, že vzhledem k průběhu zápasu je dnešní bod cenný?
Určitě, do konce základní hrací doby jsme věřili, že máme na bodový zisk. Jsme rádi za bod, ale mrzí nás, že jsme v prodloužení nedokázali přidat druhý.

Z 1:3 jste na 3:3 srovnali během minuty, co za tím stálo?
Rozhodně naše víra, věřila tomu celá střídačka. Jsem rád, že jsme vyrovnali, protože jsme si to podle mého názoru zasloužili. Měli jsme už před tím několik nadějných šancí, bohužel jsme je neproměnili.

Tým k vyrovnání nastartoval tvůj kontaktní gól z kruhu o tyč. Mířil jsi?
Když jsem v těchto místech, tak nemířím, je to spíš intuitivní. Výbornou práci odvedl Petr Jelínek, brankář přes něj nic neviděl. Jinak by ten gól nepadl.

Je vydařený závěr ukázkou, že i přes kolísavé výsledky se v týmu skrývá síla?
Ano, ukázali jsme, že v týmu máme sílu a dokážeme zápasy dotahovat, i když už do konce moc času nezbývá. To je pozitivní, ukázali jsme, že na to máme.

Co ale bylo špatně do té doby?
Já osobně jsem tam při jednom z olomouckých gólů nezblokoval střelu, kterou jsem měl zastavit. V prodloužení nám ujel hráč a zavěsil.

Na přelomu kalendářního roku se ti střelecky daří, dostáváš hodně prostoru. Cítíš tu důvěru?
Cítím a moc si jí cením. Doufám, že ji budu moct i dál splácet.