Ohlasy k zápasu

Věřil jsem, že jsem si góly schoval na rozhodující zápas, usmívá se Ordoš po postupu

Liberec - Jan Ordoš byl ústřední postavou rozhodující liberecké výhry v předkole. Kometu srazil dvěma trefami a nasměroval Bílé Tygry za postupem. "Od dnešního rána už jsme všichni šli za tím jedním cílem a udělali jsme pro to všechno," hlásí forvard Liberce po vítězství 6:1.

Byl jsi před rozhodujícím zápasem hodně motivovaný poprvé se v play-off prosadit?
Měl jsem trošku v hlavě, že mi to v sérii nelepí, ale šancí jsem měl už v předchozích zápasech dost. Věřil jsem, že jsem si to schoval právě na tohle utkání, jsem za to rád!

Bylo náročné se po smolném konci minulého utkání dát dohromady?
Nálada v Brně po té prohře nebyla úplně ideální, ani pak další den. Od dnešního rána už jsme ale všichni šli za tím jedním cílem a udělali jsme pro to všechno.

Tým navíc skvěle nastartoval tvůj krásný gól z první třetiny.
Dal jsem první gól, nicméně skvěle hrál celý tým. Nastartovalo nás i výborné oslabení, ve kterém Honza Šír zblokoval dvě střely. Celý tým fáral a šli jsme si za tím.

Druhou branku jsi pak vstřelil náhradnímu gólmanovi, který byl ještě relativně nerozchytaný. Zvolil jsi i kvůli tomu přímou střelu?
Brankář si hodně vyjel, takže jsem si řekl, že to zkusím. Navíc to bylo ke konci třetiny a už byl horší led, takže jsem nechtěl nic moc vymýšlet. Vystřelil jsem pod lapačku a vyšlo to.

Ladislav Šmíd o rozhodující bitvě
Dokázali jsme zapomenout na to, co stalo v posledním zápase. Odpracovali jsme to od první do poslední minuty, jsem za to hrozně šťastný.

Sedmnáct libereckých gólů v sérii si rozdělilo dvanáct různých střelců, což je parádní variabilita. Myslíš, že to mohl být ten rozhodující faktor?
Určitě. Všechny čtyři lajny tahaly, každá se prosadila. Celý tým ukázal charakter, srdíčko a jsme tam.

Brnu se do sestavy vrátil Peter Mueller, kterého jste výborně uhlídali. Zaměřovali jste se na něj speciálně?
Vůbec jsme se o tom nebavili. Ráno jsme si ukázali to, co v sérii zdobilo nás a šli jsme na ně. Vůbec jsme neřešili, že bude hrát.

Během sezóny jste často zmiňovali, že hra není úplně podle vašich představ. Věříš, že vás tohle může hodně nakopnout?
Věřím, že ano. V týmu je charakter, což se ukázalo i v minulých sezónách. Loni to klukům na začátku taky tolik nešlo, ale zvedli se. Teď začíná to pravé play-off a věřím, že když máme tři dny odpočinku, můžeme postoupit ještě dál. Uděláme pro to všechno.

Jak se těšíš na Spartu?
Těším, asi bude plná O2 arena, věřím že i u nás bude vyprodáno. Doufám, že to bude skvělá série.

Fotogalerie

Související