Vlach o napínavém závěru: Musíme zápasy vyhrávat, ne jen dramatizovat

Liberec – Bílí Tygři bohužel na Třinec nevyzráli a úřadujícímu mistrovi podlehli 2:4. V závěrečných minutách se přitom Liberečtí dvakrát dotáhli na rozdíl jediné trefy. „Je sice fajn, že jsme zápas zdramatizovali, jenže my potřebujeme sbírat body,“ vypověděl po utkání Jaroslav Vlach.

Jak se za střetnutím s Třincem ohlížíš?
Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Třinec byl ale bohužel lepší v zakončení a dal v prvních dvou třetinách dva góly. My jsme je sice také sem tam zatlačili, jenže nám to tam padlo pozdě.

První perioda byla z vaší strany povedená, prosadil se ovšem jen Třinec. Byla to hodně velká rána pro sebevědomí?
Radši bychom odehráli nepovedenou třetinu a vyhráli ji. Musíme být ještě lepší v zakončení. Měli jsme dost šancí na to, abychom vstřelili góly. Ty jsme nedali, a proto jsme prohráli.

Třinec na druhou stranu své šance využil, i když jich neměl hodně. Projevila se v zakončení i herní pohoda obou mužstev?
Je jasné, že když jste první a jde vám to, tak vám to do brány padne snáz. Na místo v tabulce se ale nemůžeme vymlouvat, prostě se musíme zlepšit.

Nicméně v závěru jste se na hosty dvakrát dotáhli. Dá se aspoň toto brát jako pozitivum?
Dá, my ale potřebujeme začít sbírat body. Na to, že se dostaneme jen na dostřel, se nehraje. My musíme vyhrávat zápasy a ne dotahovat.

Je to v této chvíli i o tom, zda se prosadíte jako první?
Přesně tak. Je sice fajn, že se umíme do utkání takto vrátit. Lepší by ale bylo, kdyby se nám podařilo vstřelit první branku a nemuseli bychom zápas otáčet.