Vojtěch Strnad o svém zranění: Léčení je na dlouho, ale trénovat jsem nepřestal

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Odchovanec libereckých Bílých Tygrů nastupuje v této sezóně vůbec poprvé za libereckou juniorku, kde přispěl již pěti góly a přidal tři asistence. Na začátku prosince se mu však přihodilo nepříjemné zranění. Ačkoliv po incidentu necítil takovou vážnost situace, později se přece jen ukázala zlomenina žebra, která mu sice dovoluje individuálně trénovat, ale vstup na led mu umožní nejdříve po Vánocích.

Jak se ti takový nešťastný úraz vůbec stal? Bylo to v utkání nebo na tréninku?
Já sám ani nevím, protože dva dny před zápasem jsem si na jednom z tréninků udělal něco se zády. Spíš si myslím, že se mi to stalo v zápase proti Litvínovu, konkrétně ve středním pásmu, když jsem chtěl najet na jednoho hráče.

Je léčení takové zlomeniny komplikované, trvá dlouho?
Léčení je docela na dlouho, podle doktora to bude ještě na čtyři až šest týdnů. Komplikované to asi úplně není, ale neexistuje na to žádná dlaha ani ortéza, takže musím jen počkat, až to zpátky sroste.

Kdy budeš moct po takovém zranění zase trénovat?
Trénovat jsem nepřestal. Sice nemůžu na 100 %, ale chodím alespoň na suchou s našim kondičním trenérem panem Krámským. Cvičím s ním cviky, které se zlomeninou můžu. Doufám, že se vrátím na led po Novém roce.

Zažil jsi někdy nějakou podobnou zlomeninu, kterou jsi utrpěl právě na ledě?
Naštěstí jsem nikdy předtím nic zlomeného neměl, takže tohle je úplně první zlomenina.

Pokud se tvůj stav výrazně zlepší, chystáš se trénovat již po Vánocích?
Lepší se to den ode dne a s panem Krámským jsem o tréninkách mluvil. Doporučil mi, abych po Vánocích ještě na led nechodil, aby zlomenina stihla pořádně srůst. Budu tedy pokračovat v tom, co doteď.

Jak bys zhodnotil dosavadní formu juniorského týmu?
Začátek nebyl úplně podle našich představ, ale jsme rádi, že jsme postoupili do nadstavby a teď si to hlavně užíváme. Samozřejmě se chceme probojovat do play-off.

Pocity máš určitě dobré, jelikož jsi do týmu zapadl a daří se ti, je to tak?
No, vždycky by to mohlo být lepší, ale jsem rád, že jsem byl až do mého zranění pokaždé v základní sestavě a mohl jsem hrát. Doufám, že až se vrátím, budu mít ještě více štěstí a bude mi to tam i víc padat.