Z Chorvatska na zimní olympiádu? Možná o tom napíšu knihu, směje se Rosandič

Date of publication Author Jonáš Majtyka, Marek Hedbávný

Peking/Liberec – Slovenský tým na turnaji pod pěti kruhy zvládl první klíčové utkání a po výhře 4:0 nad Německem postoupil do čtvrtfinále. Byť nebodoval, svou hrou se na vítězství výrazně podílel i Tygr Mislav Rosandič! V dalším kole vyzvou naši východní sousedé mužstvo USA, z nímž vypadli na posledním světovém šampionátu. „Doufám, že je tentokrát porazíme,“ svěřil se šikovný obránce.

V utkání proti Německu bylo první dějství vyrovnané, v druhém jste to ale zlomili. Souhlasíš?
Je to tak. Bylo to podobné jako v zápasu s Lotyšskem. Ve druhé třetině nám šly nohy. Jezdili jsme a díky tomu jsme si začali vytvářet šance, z kterých jsme dali i góly.

Co bylo tedy klíčem k vašemu vítězství?
Určitě naše defenziva, kterou výborným výkonem podpořil i Patrik Rybár v bráně. V rozhodujících chvílích nás podržel.

Snažíte se hrát hodně ofenzivní hokej. Dostáváte od trenéra volnost?
V útočném pásmu určitě, tam chceme hrát aktivně. V obraně ale máme dané pokyny, které musíme dodržovat, abychom byli úspěšní. To je cesta.

Slovensku se hodně povedlo poslední mistrovství světa. Čerpáte z toho sebevědomí?
Ano. Hrajeme dost podobný hokej jako v Rize. Doufám, že tentokrát budeme ve čtvrtfinále proti Americe úspěšní.

S Američany hrajete už ve středu. Teď bude asi důležité co nejlépe pošetřit síly, že?
To se lehko říká, jenže když den předtím hrajete jiný zápas o všechno, není to úplně jednoduché. Věřím ale, že nám nějaké palivo zbylo.

Stíháš během olympiády sledovat, jak se daří Tygrům v extralize?
Samozřejmě! Sice jsme nedávno prohráli se Zlínem, ale naposledy kluci uspěli ve Vítkovicích, což byla hodně důležitá výhra!

Jaké jsou vůbec tvé pocity z toho, že ses dostal na olympiádu?
Hodně to pro mě znamená. Má cesta není úplně obvyklá v porovnání s ostatními, jelikož má rodná země (Chorvatsko, pozn. red.) není zrovna hokejová. Možná o tom po kariéře napíšu knihu (úsměv).

Mislav Rosandič (vlevo) v dresu Slovenska; FOTO: IIHF.com