Zahrát si před tolika lidmi? Skvělý zážitek, vypráví Jakub Zajíček

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dvacítka před skvělou diváckou kulisou v Turnově těsně podlehla hradeckému Mountfieldu. I přes prohru ale byla hodně vidět elitní liberecká formace s Jakubem Zajíčkem. "Mrzí nás, jak jsme hráli v prvních dvou třetinách. Chtěli jsme toho předvést víc," říká předsezónní posila Bílých Tygrů.

S Hradcem jste po velkém boji těsně prohráli. Co dnes podle tebe rozhodlo ve prospěch soupeře?
Nepomohli jsme si prvními dvěma třetinami, které z naší strany nebyly dobré, moc nám to nešlo. Lépe jsme začali hrát až ve třetí části.

Ve druhé třetině jste se však i díky přesilovkám už do hry pomalu dostávali.
To sice ano, ale i tak jsme měli málo střel. Nám se celkově nedařilo, Hradec naopak hrál oslabení velmi dobře.

"Chtěli jsme lidem ukázat, jak hokej umíme"

Rozhodně se ale jednalo o nadprůměrné juniorské utkání. Bylo znát, že se potkaly týmy z horní části tabulky?
Věřím, že ano. Znovu ale musím zopakovat, že mě mrzí náš výkon v prvních dvou třetinách. Určitě jsme toho chtěli předvést víc.

Jediný liberecký gól vstřelil po parádní samostatné akci Adam Měchura. Tou dobou jsi byl také na ledě, co na to sólo říkáš?
Adam to udělal nádherně, povedlo se mu pak i samotné zakončení. Celé hřiště tam sám protáhl, musím před ním smeknout klobouk.

Hodně emocí vzbudila tvá srážka s vyjetým brankářem Hradce v závěru utkání.
Bohužel jsem tu situaci neubrzdil, rozhodně to nebylo úmyslné. V žádném případě jsem gólmana nechtěl zranit, bylo to omylem.

V Turnově se přišel podívat plný stadion, vnímali jste to?
Určitě vnímali, ten zápas pro nás v tomto ohledu byl speciální. Všechny nás mrzí, že jsme to v takové atmosféře nedotáhli do vítězného konce. Chtěli jsme lidem ukázat, jak hokej umíme. Hodně nás mrzí, že jsme to nedokázali podle našich představ.

Zahrál sis už někdy před tolika lidmi?
Byla to pro mě premiéra. Rozhodně je to zážitek, atmosféra byla skvělá. Jsem rád, že lidi přišli.

"Jsem vděčný, že tu můžu hrát"

Poslední tři roky jsi strávil ve Švédsku. V čem je to tam jiné v porovnání s českými soutěžemi?
Švédský styl hokeje je trošku techničtější, což mi asi vyhovuje o něco více. Tady je to zas z větší části o bruslení a hře do těla. Je to něco jiného, ale už jsem si na to zvyknul. Jsem vděčný, že tu můžu hrát.

Hodnotíš své první měsíce v Liberci celkově pozitivně?
Určitě ano, máme výborné zázemí a jsem rád, že jsem tady. Jsou tu skvělí trenéři, kteří nám jsou se vším nápomocní.

(foto: Jan Běhounek)