Zápas jsem naštěstí stíhal, malá se narodila v poledne, směje se Vlach

Liberec – Útočník Jaroslav Vlach toho v úterý stihl opravdu hodně. V poledne byl totiž přítomen u porodu své dcery, načež večer pomohl gólem k výhře Tygrů nad Zlínem. „Byl to nejšťastnější den v mém životě,“ rozplýval se po zápase novopečený otec.

V den utkání ses stal otcem. Stíhal jsi to včas na zápas?
Ano. Vyvolání bylo v plánu dneska a já doufal, že se to rychle rozběhne. Malá naštěstí uposlechla, narodila se v 11:55 a dala mi dost času se připravit na zápas. Byl to nejšťastnější den mého života.

Proti Zlínu jsi navíc i skóroval. Schoval sis gólový puk na památku?
Ano, jednou ho dceři předám (úsměv).

Jako pokladník jsi zrušil peněžní příspěvek do týmové kasy za narození potomka. Kdy ses tak rozhodl?
Zhruba před týdnem. Na nový rok ho ale zase obnovím.

Vyhráli jste šestý z posledních sedmi zápasů, jaká je nálada v kabině?
Začali jsme vyhrávat, takže je to super. Do konce roku nám zbývá ještě jedno utkání, takže doufám, že na naše výkony navážeme.

Jak se celkově za utkáním ohlížíš?
Na začátku se nám moc nepovedly dvě přesilovky. Třetí jsme sice také neproměnili, ale těsně po ní jsme dali gól, který nás uklidnil. Ve druhé třetině jsme poté měli velmi dobrou desetiminutovku a dostali se do náskoku 3:0. Poté už to však zase nebylo úplně ono. Naštěstí jsme vedení udrželi.

Zlín sice snížil, ale poté jste hru až do konce kontrolovali. Souhlasíš?
Před třetí třetinou jsme si říkali, že budeme hrát poctivě, abychom soupeře nepustili do šancí. To se nám podle mě povedlo.

Asi potěší i to, že jste konečně vyhráli o víc jak jeden gól, že?
Určitě bylo příjemnější, že jsme se do konce nemuseli strachovat.