Zatím se mi daří, ví mladičká liberecká opora mezi třemi tyčemi Kristián Novák

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Velmi zajímavý zápas proti české reprezentaci U16 sehrál starší dorost vyztužený kolegy z mladší kategorie. Čtyřicet minut v bráně odchytal také Kristián Novák, mladý gólman se statistikami nad 94 %.

Střetnutí mezi libereckým starším dorostem a národním týmem do šestnácti let bylo spíše exhibicí, než-li ostrým zápasem. Přesně tak také popisoval přípravný duel popisoval jeden z členů širšího kádru reprezentace, který ale v zápase hájil barvy svého klubu, brankář Kristián Novák. "Nepřišlo mi, že by jeden z týmů toho druhého naplno prověřil. Na někom byla vidět i únava, ale byl to nakonec kvalitní zápas," komentoval mladý maskovaný Tygr.

Opora mladšího dorostu má vskutku výborný začátek sezony. Ve své věkové kategorii má čísla dokonce nad 94 %. "Zatím se mi daří. V mladším dorostu bych měl být jedničkou, takže snad to bude dobré," rozpovídal se mladíček, který si připsal hned několik dobrých zákroků i proti kolegům z reprezentace. "To ne...Jeden, maximálně dva tam byly," usmíval se skromně. "Spíš jsem dostal dva hloupé góly," skuhral sebekriticky.

Ihned po zápase zamířil Novák do kabiny národního týmu, kde spolu se spoluhráči rozebíral program, který v nejbližších týdnech čeká reprezentační výběr. "Příští měsíc bude kemp, teď byly jenom dva tréninky, rozcvička, led a tenhle ten zápas. Řekli nám, že ten další sraz absolvuje většina v Hradci, zbytek v Třinci," zakončil klíčový hráč mladšího dorostu Bílých Tygrů gólman Kristián Novák.