Závěr finále MMČR? Všechno nebo nic, komentuje David Rozsíval

Date of publication Author Ondřej Belák

Litoměřice - S bilancí 7+8 byl třetím nejproduktivnějším hráčem MMČR krajů a také díky jeho bodovým příspěvkům si Liberečtí zahráli finále. Osobní statistiky by ale David Rozsíval vyměnil za zlaté medaile. "Celý turnaj jsem si s týmem moc užil," hlásí.

Jaký to je pocit, pověsit si na krk stříbrnou medaili z MMČR krajů?
Je to dobrý pocit. Samozřejmě mě mrzí, že jsme neskončili první, ale stříbro je taky cenné.

Co se z tvého pohledu stalo v úvodu finále, kdy jste bleskově inkasovali dva góly?
Špatně jsme si v těch situacích přebrali hráče a měli jsme i trošku smůlu, že tam soupeři proklouzly dva góly po ledě.

V průběhu utkání jste se ale výborně vraceli na dostřel.
Věřil jsem, že máme na obrat. V polovině zápasu jsem už myslel, že to otočíme, měli jsme herní převahu. Pak jsme ale dostali další góly, na což už jsme nedokázali zareagovat.

Krásnou střelou jsi využil přesilovku, mířil jsi cíleně do šibenice?
Ani ne, spíš jsem jen tak vystřelil. (úsměv) Doufal jsem, že to tam spadne.

Pramenily další góly Plzeňského kraje z toho, že už jste museli hodně otevřít hru?
Jojo, už jsme pak hráli stylem "všechno nebo nic." Zkusili jsme se ještě vrátit do zápasu na úkor toho, že můžeme prohrát větším rozdílem.

V Litoměřicích jste strávili čtyři dny. Jak sis to užil?
Bylo to s týmem moc fajn. Na pokojích byla sranda, užili jsme si to.

Turnaj se ti vydařil i po individuální stránce, byl jsi třetím nejproduktivnějším hráčem.
Je to dobré, ale upřímně bych byl radši, kdyby se mi třeba osobně tolik nedařilo, ale jako tým jsme to dotáhli k výhře ve finále.

Byli jste tu kompletně jako Bílí Tygři a poráželi jste krajské výběry. Je to pro tebe signál, že se rozvíjíš ve správném klubu?
Určitě. V Liberci máme vše co potřebujeme a super trenéry, včetně skills koučů a kondičních. Jsme na dobré cestě!