Že nejsme tak silný ročník? To neřeším, uzavírá Michal Teplý po výhře nad Ruskem

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec/Ostrava - Úvod MS do dvaceti let nemohl pro domácí celek dopadnout lépe! Čeští mladíci si totiž připsali důležitou výhru nad ruským výběrem, čímž vyvrátili jakékoliv povídačky o tom, že favorita letos jen tak neporazí! Výsledek utkání výrazně ovlivnili současní i bývalí zástupci tygří smečky, více se dočtete zde. „Je důležité, že jsme zvládli takhle ostrý start. Hlavní je nepodcenit další zápas s Německem," povídá Michal Teplý.

Porazili jste silné Rusko 4:3! Jak jste to prožívali?
První zápas jsme před tak skvělou kulisou zvládli a jsme za to rádi. Není ale čas dlouho slavit, protože nás čeká Německo, na které se musíme soustředit na maximum.

Prognózy vůči vašemu týmu nejsou zrovna optimistické. Tohle vítězství vás ale nakoplo, ne?
Kluci v kabině se o těch názorech na nás bavili, ale je spíše lepší nic takového nečíst. Když lidé přijdou fandit, tak se jim snažíme ukázat, že umíme vyhrát i proti favoritům. To, že se říká, že nejsme tak silný ročník, neřeším.

Jak zvládnout ten průběh utkání, aby se z toho člověk rázem nesesypal a naopak dodržoval taktiku?
Myslím, že nervózní jsme byli u prvních dvou přípravných zápasů. Moc nevím, jak na tom jsou kluci teď, ale já jsem nervozitu necítil. Řekl bych, že po dvou střídáních to ze všech opadne. Je důležité, že jsme zvládli takhle ostrý start.

Hned v úvodu jste přišli o Jakuba Lauka při jeho prvním střídání. Co se ti v té chvíli honilo hlavou?
Ani jsem nezaregistroval, co se stalo, jen jsem viděl, jak leží na ledě. Po pravdě jsem si myslel, že ještě do zápasu nastoupí, ale bohužel ne. Pak jsem Kubu viděl, jak sedí za plexisklem a má berle. Je to náš jediný hráč, co hraje AHL, takže taková ztráta asi bude znát.

Po první třetině vás Rusové vysoko přestříleli, ale vy jste byli produktivnější…
V první třetině jsme vedli 2:0 a pak jsme se zbytečně nechali vyloučit. Rusko je velmi šikovné v přesilovkách, takže celkem rychle srovnali. My jsme měli hrát více v klidu a držet si vedení.

V závěru bylo vidět, že se můžete spolehnout na Lukáše Dostála v bráně!
Ano, Lukáš svoji kvalitu prokazuje už dva roky. Já jsem si jistý na sto procent, že nás podrží v situacích, kdy to potřebujeme. Když k tomu něco přidáme my, můžeme vyhrát.

Letos máte roli domácího celku. Jak moc jste cítili podporu?
Bylo to něco neuvěřitelného, hráli jsme před vyprodanou arénou. Všichni nás podporovali a děkovačka po skončení zápasu byla super.

Kdo všechno z tvých bližších fandil v hledišti?
Byla tu celá moje rodina, ale nevěděl jsem, kde přesně sedí. Každopádně přijede znovu.

Proti Německu jste tým považovaný za papírového favorita. Jaké to bude?
Musíme se dobře připravit na videu a tak dále. Hlavně je nepodcenit, protože nemají vůbec špatný tým.

Foto: Alena Zapletalová, Aleš Krecl (Český hokej)